61 İlde 344 Maden Sahası İhaleye Açıldı

Madencilik yönetmeliğindeki değişiklik kararına imza atan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, 61 ilde 344 maden sahası için ihale açtı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Nisan 2022 22:04
61 İlde 344 Maden Sahası İhaleye Açıldı

Mart başında zeytinlik sahalarını madencilik faaliyetlerine açan, madencilik yönetmeliğindeki değişiklik kararına imza atan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı 61 ilde 344 maden sahası için ihale açtı.

Söz konusu ihale ilanında Isparta’da 7 adet maden sahası ilanı açılırken, Burdur’da  9, Antalya’da 12 ilan açıldı. En çok ilan açılan iller arasında 17 ilanla Kahramanmaraş, 12 ilanla Antalya ve Erzurum bulunuyor.Kapalı teklif ve açık artırma usulü ile yapılması planlanan ihalelerin taban bedelleri ise 113 bin lira ila 690 bin lira arasında belirlendi.

Resmi Gazete’den duyurulan ihalelere ilişkin olarak verilen bilgilere göre; ilk defa ihalesi yapılan sahalara başvuru yapılmaması halinde sahalar yeniden ihale edilecek.

Ayrıca yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:“Maden Kanunu‘nun 30’uncu maddesi kapsamında 344 adet maden sahası ihale edilmek üzere, ilanın Resmî Gazete yayın tarihinden itibaren en az on beş gün süre ile http://www.mapeg.gov.tr/ adresinde ilan edilecektir.”

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.