81 okul önünde trafik işaretlenmesi yapıldı

Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Trafik şefliği öğrenci çıkışları cadde’ye bakan 81 okul önündeki trafik işaretleme ve yaya geçitlerini yeniledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Ekim 2010 18:04
81 okul önünde trafik işaretlenmesi yapıldı

Okulların giriş ve çıkışlarında öğrencilerin rahat haraket etmeleri ve olası trafik kazalarını önleyebilmek için belediye tarafından başlatılan işaretleme çalışmaları son noktaya geldi.

Okulların eğitim-öğretim sezonu başlamadan önce başlatmış olunan çalışmalarda bu güne kadar 81 okulun trafik işaretlenmesi tamamlandı.

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Okulların açılmasından önce Zabıta Müdürlüğüne vermiş olduğu talimat doğrultusunda haraket eden trafik şefliği öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında sorun yaşamaması ve olası kazaların olmaması için tüm tedbirleri aldı. Gerekli işaretlemeleri son noktaya getiren Zabıta Müdürlüğü hem öğrencilerden hem de sürücülerden kurallara uymalarını istedi.

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, yaptığı açıklamada, “Huzur kenti olarak bilinen şehrimizde hiçbir huzursuzluğa mahal vermemek için her noktada gerekli girişimlerimizi yapıyoruz. Minik yavrularımızın okul giriş ve çıkışlarındaki heyecanı her okul açılış dönemlerinde görüyorum. Heyecanla girdikleri okullarından aynı heyecanla çıkarak evlerinin yolunu tutuyorlar. Ancak okullarımızın bir çoğunun çıkış kapıları cadde ve sokaklara bakmaktadır. Çocuklarımız bu heyecan içerisinde bazen yolu kontrol etmeden karşıya geçmek istemektedirler. Bu heyecanlı öğrencilerimizin karşıdan karşıya geçişlerini rahatlatmak için Zabıta Müdürlüğümüze gerekli talimatı verdim. Müdürlüğümüz ekipleri okul önlerindeki gerekli trafik işaretlerini yenilerken yayaların karşıdan karşıya geçişlerini sağlayan çizgileri de belirgin hale getirdiler” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.