9 Bin Kişi İşe Yerleştirildi

9 Bin Kişi İşe Yerleştirildi

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Ocak 2022 23:00
9 Bin Kişi İşe Yerleştirildi

Isparta'da son bir yılda 9 bin kişi istihdama kazandırıldı. 9 bin kişinin 3 binini kadınlar oluşturdu. Kadınların iş hayatına yatkınlığı ise dikkat çekiyor.

İŞKUR Isparta İl Müdürü Mustafa Höke, kentte son bir yıl içinde istihdam edilen vatandaşların sayısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Höke, iş verenlerle yapılan toplantılar ve düzenlenen mesleki eğitim kursları ile kentte 9 bin vatandaşın istihdam edildiğini ifade eden Höke,  “Biz 2021 yılı içerisinde iş verenlerimizden gelen taleplere yönlendirdiğimiz kişilerle ve düzenlediğimiz mesleki eğitim kursları sonunda 9 bin kişiyi işe yerleştirdik. Bu 9 bin kişinin 2 bin 400 tanesi düzenlediğimiz programlar ve mesleki eğitim kursları sonunda işe yerleştirdiğimiz kişiler ki bu bizim için çok önemli. Herhangi bir mesleki tecrübesi olmayan kişileri biz kurslar ve programlar ile mesleki tecrübe kazandırıp istihdama kazandırıyoruz. Bunlar içerisinde 9 bin işe yerleştirdiğimiz kişi içerisinde 3 bin tanesi kadın. Bu da bizim için çok önemli. Kadın istihdamını artırmak için özel çalışmalarımız var. Gençlerimiz bunlar içerisinde önemli bir yer tutuyor. 3 bin tane gencimizi biz 2021 yılında işe yerleştirdik. Tabii dezavantajlı gruplar dediğimiz engellilerle ilgili özel çalışmalar yapıyoruz. 220 engellimizi bu sene işe yerleştirdik. Bu da bizim için Isparta için güzel ve önemli bir rakam. Sosyal yardım alanlar ile ilgili özel çalışmalar yapıyoruz. Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıflarımızla iletişim hâlinde sürekli ödenek alan mağdur kişileri istihdama kazandırmak için çalışıyoruz. Bu sene 64 kişiyi sosyal yardım alan 64 kişiyi işe yerleştirdik” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi