Açık Öğretim Yeni Kayıt Ve Kayıt Yenileme Başvuruları Başladı

Açık Öğretim Yeni Kayıt Ve Kayıt Yenileme Başvuruları Başladı

Yayınlanma:
Açık Öğretim Yeni Kayıt Ve Kayıt Yenileme Başvuruları Başladı

Isparta Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah UYGUN Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Orta Okulu birinci dönem yeni kayıt, kayıt yenileme işlemleri ve örgün öğretimde okuyan öğrencilerin açık liseye geçiş işlemelerinin başladığını belirterek öğrencilerin bazı konulara dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Uygun, Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Orta Okulu Kayıtları 10 Ocak – 20 Mart 2023 Tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Son başvuru tarihine dikkat çeken Uygun Örgün eğitimde okuyup, e-okul sisteminde aktif kaydı olan öğrencilerin ilk kayıt iş ve işlemleri, Bakanlık tarafından, e- okul sistemi üzerinden 1. dönem, dönem atlatma işlemleri tamamlandıktan sonra, 30 Ocak 2023 tarihi ile 17 Şubat 2023 tarihi mesai bitimi arasında yapılacağını söyledi.

Bilgi yönetim sisteminde öğrencilerin kayıt yenilemede sorun yaşanmaması için Halk Eğitim Merkezlerine gelmelerini belirten Uygun “ Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde "Öğrenci Durumu: incelemeye alınmış öğrenci" olan öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından engellenmiştir. Bu durumdaki öğrencilerimiz kayıt yenileme tarihleri içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurarak inceleme durumlarının kaldırılmasını talep etmeleri gerekmektedir.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri öğrenci taleplerini açık lise e-posta adresine gönderecektir.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından talepler incelenerek, talebi uygun görülen öğrencilerin inceleme durumları kaldırılacaktır.

İnceleme durumları kaldırılan öğrenciler kayıt yenileme ücretini yatırarak kayıtlarını yenileyebilecektir.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından incelemenin kaldırılması için bilgi ve belgeye ihtiyaç duyulması halinde istenen belgeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla öğrenciye bildirecektir.

İstenen belgeleri tamamlayarak Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderen öğrencilerin talepleri tekrar değerlendirilecektir.” İfadesini kullandı. Açık öğretim lisesinde ücret muafiyetiyle ilgili bilgilendirmede bulunan Abdullah Uygun

Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup, ücret muafiyeti sisteme işli olan;

-Şehit eş, çocuk, anne, baba veya kardeşi,

-Gazi/gazi eş, çocuk, anne veya babası,

-İstiklal Madalyası sahibi/şeref aylığı alanlar,

- Sağlık kurulu raporu ile %40 ve üzeri engelli olanlar,

-5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında olanlar,

-6284 Sayılı Aile Koruma ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu kapsamında olanlar,

-Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalanlar,

-Islah Evinde kalanlar,

-İl/İlçe Özel Eğitim Hizmetleri Kurul Kararı ile Açık Öğretim Lisesine yönlendirilen öğrenciler,

-Denetimli serbestlik kapsamında olanlar,

-18 yaşını bitirmemiş (13 Eylül 2004 Tarihi dahil ve sonrası doğumlular);

2022-2 dönemi kayıt yenileme işlemlerini; ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında, mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçeleri ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne şahsen başvurarak yaptırabileceklerdir” dedi.

whatsapp-gorsel-2023-01-17-saat-13-21-21.jpg

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.