ADD’den 19 Mayıs İftarı

ADD’den 19 Mayıs İftarı

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Mayıs 2019 12:43
ADD’den 19 Mayıs İftarı

Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle düzenlediği iftar programında üyelerini buluşturdu. Yüzlerce ADD’linin katıldığı iftar programında konuşan Şube Başkanı Mevlüt Özil, “Milletimizin doğum günü kutlu olsun” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Isparta Şubesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle iftar programı düzenlendi. Tempo Park’ta gerçekleşen programa CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü, Merkez İlçe Başkanı Kamil Cem Erdal, İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Eski Baro Başkanı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Programda konuşan ADD Şube Başkanı Mevlüt Özil, “19 Mayıs 1919, Büyük Türk Devrimi’nin başlangıç tarihidir. Mimarı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Türkiye Cumhuriyeti, Türk Devrimi’nin eseridir. Kahramanlıklarla dolu Milli Mücadelemizin temeli, uygarlık savaşıdır. Uygar dünyanın ayrılmaz ve onurlu bir üyesi olmak yaşamsal hedefimizdir. Büyük Atatürk; Samsun’a çıkmadan, kurtuluşun ve kuruluşun stratejisini belirlemiştir. Buna göre, emperyalizm mutlaka yenilecek, ardından Türk Milleti hak ettiği konuma yükseltilecektir. Türk Devrimi, bu amaçla gerçekleşmiştir” dedi.ATATÜRK’TEN YOKSUN BIRAKILMIŞ BİR TARİH
Özil, “Bugüne kadar, iktidara gelen siyasiler eliyle; Milli Mücadelemizin emsalsiz komutanı, kurtarıcımız ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Devrim ve İlkeleri ortadan kaldırılmak istenmiştir. Milli Mücadelemizin 100. yılı, yurdumuzun her köşesinde coşkuyla kutlanırken; Cumhurbaşkanlığı’nın hazırlattığı logo da Atatürk’ün olmayışı niyetleri açık etmektedir. Niyet, Atatürk’ten yoksun bırakılmış bir tarih kurgulamak ise, bilinmelidir ki milletimiz buna asla izin vermeyecektir. Atatürk Devrim ve İlkeleri’nin Türk Milleti için gerçek bir reçete olduğuna inanan aydınlarımız, Atatürkçü Düşünce Derneği’ni 30 yıl önce bugün kurdular. Milli Mücadele ruhunu sonsuza kadar yaşatmak için bedeller ödediler. Milli Mücadele ruhu Kemalizm ile özdeştir. Atatürkçü Düşünce Derneği, tam 30 yıldır Milli Mücadele ruhunun temsilcisi ve çatı örgütüdür. Çizgisinden asla ödün vermeyen Atatürkçü Düşünce Derneği; Kurucu Genel Başkanı Prof.Dr. Muammer Aksoy’u, kurucusu Doç.Dr. Bahriye ÜÇOK’u, Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı’yı, üyesi Necip Hablemitoğlu’nu , örgüt emektarı Şükrü Demirkürek’i şehit vermiştir. Devrim ve Demokrasi Şehitlerimiz, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında da yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir” dedi.

MİLLETİMİZE SÖZ VERİYORUZ
Şube Başkanı Özil, “Aziz Milletimize söz veriyoruz; Atatürk (Türk) Devrimi kazanımlarını yaşatacağız. Emperyalizmin oyunlarını 100 yıl önce olduğu gibi bugün de bozacağız. Gerici, bölücü ve işbirlikçi zihniyetle olan mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz. Uygarlık savaşını kazanacağız. Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız. Demokrasimize ve demokrasinin vazgeçilmez ilkesi, laikliğe ödünsüz sahip çıkacağız. Tek Başkomutanımız, Tek Liderimiz, Tek Rehberimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflerini tümüyle gerçekleştireceğiz. 19 Mayıs milletimizin ve derneğimizin doğum günüdür; kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.