AEDAŞ İhaleye Çıkıyor

Şirket, bölgede bazı nakil hatlarının yer altına alınması ve alçak gerilim-orta gerilim elektrik tesislerinin yapımı için ihaleye çıkıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Mart 2022 18:00
AEDAŞ İhaleye Çıkıyor

Isparta, Burdur ve Antalya’nın elektrik dağıtım işini üstlenen Akdeniz Elektrik A.Ş. yoğun kar yağışı sonrasında yaşanan elektrik kesintileriyle gündeme gelmişti.

Şirket, şimdi bölgede bazı nakil hatlarının yer altına alınması ve alçak gerilim-orta gerilim elektrik tesislerinin yapımı için ihaleye çıkıyor. Söz konusu ihale 24 Mart günü İstanbul’da yapılacak. 

Şubat ayı ve Mart ayının başında yaşanan yoğun kar yağışı sebebiyle Isparta il geneli günlerce elektrik kesintileri yaşayarak karanlığa gömülmüştü. Türkiye’nin gündeminden düşmeyen elektrik kesintilerinin ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2 kez Isparta’ya gelmiş ve incelemelerde bulunmuştu.

Isparta’da elektrik dağıtım şirketi Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. de bu süreçte eleştirilerin hedefi oldu.Şirket, enerji nakil hatlarının yer altına alınmaması, gerekli yatırım ve bakımların zamanında yapılmaması gibi sebeplerle eleştirilmişti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez 4 Mart tarihinde geldiği Isparta’da kentin elektrik altyapısının güçlendirileceğini ifade etmişti.

NİSAN’DA BAŞLAYIP YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Bakan Dönmez, “Isparta’nın elektrik alt yapısının güçlendirileceğini belirten Bakan Dönmez, “3 Şubat Perşembe günü yoğun kar yağışı ve buzlanmanın etkisiyle Isparta’nın enerji nakil hatları ciddi zarar görmüş ve vatandaşlarımız mağdur edilmişti. Gün gün il ve ilçe merkezlerinden başlayarak kırsala doğru bütün bölgelerimizi enerjilendirmişti. Sahaya intikal ettiğimizde teknik ekibin yeterli olmadığını fark ederek dağıtım şirketi Akdeniz EDAŞ’ın çalışmalarına destek olmak üzere 13 şehirden bölgeye teknik ekipleri getirtmiştik. Biz de bölgenin enerjilendirilme çalışmalarında gözlemlediğimiz tüm eksiklikleri tespit ederek, giderilmesi konusunda ilgilileri talimatlandırdık. Bu çerçevede değişen iklim koşulları karşısında şebekenin yeniden gözden geçirilerek güçlendirilmesi, şehir merkezlerindeki havai hatların yer altına alınması çalışmalarının hızlandırılarak tamamlanması, gerekirse mevcut hatların izolasyonlu kablolarla değiştirilmesi gibi teknik gereklerin yerine getirilmesi için de talimatlamızı verdik. Çalışmaya nisandan itibaren başlanacak ve bu yıl içerisinde tamamlanacak. Böylece bu tür afetlere karşı Isparta’nın elektrik dağıtım altyapısı güçlendirilmiş olacak” ifadelerini kullanmıştı.

ŞİRKET İHALEYE ÇIKIYOR

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Isparta, Burdur ve Antalya’nın elektrik dağıtım işini üstlenen Akdeniz Elektrik A.Ş. ilk etapta Isparta, Antalya ve Burdur’da Alçak Gerilim – Orta Gerilim Elektrik Tesisi Yapımı işi için ihaleye çıkıyor.

Türkiye’nin ilan portalı ilan.gov.tr.’de yer alan ihale ilanına göre şirket sorumluluk sahasında bulunan,  bölgelerde AG-OG Elektrik Tesisi Yapım işleri için açık usul ihaleye çıkıyor.

ILN01574362 ilan numarasıyla çıkılan ihale şu işlerin yapımını kapsıyor;

“ISPARTA İLİ FATİH-ZAFER-MUZAFFER TÜRKEŞ MAHALLELERİ 1.KOL VE 2. KOL AG+0G YERALTI TESİSİ VE ANTALYA İLİ MANAVGAT İLÇESİ SARAÇLI- BELENOBASI- HOCALI İRTİBAT HATTI TESİS YAPIM  İŞİ

ISPARTA İLİ HIZIRBEY-DOĞANCI-SÜLÜBEY VE EMRE-GÜLCÜ -SİDRE-HALIKENT MAHALLELERİ  AG-OG YERALTI TESİS İŞİISPARTA İLİ HİSAR-HALİFESULTAN-AYAZMANA-VATAN VE DERE-YENİCE-KEÇECİ MAHALLELERİ  AG-OG YERALTI TESİS İŞİ

ISPARTA İLİ DEREGÜMÜ YENİ YERLEŞİM BÖLGESİ, ISPARTA TM - ÇÜNÜR 2 DM ARASI 2X400 AL İRTİBAT HATTI VE BATIKENT-BİNBİREVLER-IŞIKKENT MAHALLELERİ 2.KOL AG-OG YERALTI TESİS İŞİ

ISPARTA İLİ BATIKENT-BİNBİREVLER-IŞIKKENT MAHALLELERİ 1.KOL AG-OG YERALTI TESİS İŞİ VE MERKEZ KÖYLER İLE ATABEY, EĞİRDİR,YALVAÇ, KEÇİBORLU İLÇELERİ AG+OG ELEKTRİK TESİS YAPIM İŞİ

ANTALYA İLİ MURATPAŞA,KONYAALTI,KEPEZ, AKSU , ALANYA,GAZİPAŞA, AKSEKİ, MANAVGAT ,KAŞ, KORKUTELİ  İLÇELERİ İLE BURDUR İLİ BUCAK İLÇESİ AG+OG ELEKTRİK TESİS YAPIM İŞİ

ANTALYA İLİ KEPEZ,KONYAALTI, DÖŞEMEALTI ,ALANYA, MANAVGAT, FİNİKE, ELMALI ,KAŞ İLÇELERİ İLE BURDUR İLİ BUCAK İLÇESİ AG+OG ELEKTRİK TESİS YAPIM İŞİ

ANTALYA İLİ MURATPAŞA, AKSU,SERİK,MANAVGAT, GÜNDOĞMUŞ, KORKUTELİ İLÇELERİ İLE BURDUR İLİ MERKEZ, AĞLASUN İLÇELERİ AG+OGELEKTRİK TESİS YAPIM İŞİ

ANTALYA-BURDUR-ISPARTA BSKY-DBA-ETD KAPSAMINDAKİ ZORUNLU İŞLER

”Söz konusu ihale ilanında işin süresi için belirlenen tarih ise 31 Aralık 2022.

İhale 24 Mart Perşembe günü, Hürriyet Mah. Abide-i Hürriyet Cad. No: 168 Çağlayan-İstanbul adresindeki CK Akdeniz Yatırım A.Ş. binasında yapılacak. 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum