Ak Parti'nin Isparta'daki Oyu 96.634

AK Parti İl Başkanlığı, seçim sonuçlarına göre açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma:
Ak Parti'nin Isparta'daki Oyu 96.634

İl Başkanı Serkan Keskin, Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz ve basın toplantısı düzenledi.
İl Başkanı Serkan Keskin, sonuçlarla ilgili şu değerlendirmede bulundu
“Saygıdeğer Ispartalı hemşehrilerim;
14 Mayıs Pazar günü yapılan 28. Dönem Milletvekili seçimleri sonrası partimiz İlçe Seçim Kurulunun bazı birleştirme tutanaklarında maddi hata tespit etmiştir. Tespit edilen bariz hatalar nedeniyle partimiz yetkili organları tarafından İlçe Seçim Kuruluna itirazda bulunulmuş, ilk günden itibaren süreç sükûnetle takip edilmiştir.
Aynı zamanda İyi Parti temsilcileri de ilçe seçim kuruluna itirazda bulunmuşlardır.
İtiraz dilekçelerini görüşmek üzere bugün toplanan ilçe seçim kurulu yaptığımız itirazlardan bir kısmını haklı bularak düzeltme yapmıştır. Buna göre Isparta merkez Fatih mahallesindeki 1208 numaralı sandıkta ıslak imzalı sandık sonuç tutanağında partimize ait 108 oyun yanlışlıkla kaydırma sebebiyle birleştirme tutanağına yani ilçe seçim kurulu bilgisayar sistemine 9 oy olarak yanlış giriş yapıldığı ve bunun düzeltilmesi gerektiğine karar verilmiş olup, partimize ait 108 oy partimiz lehine düzeltilmiştir. Yine Isparta merkez Kışlaköy'deki 1531 numaralı sandıkta ıslak imzalı sandık sonuç tutanağında partimize ait 183 oyun yanlışlıkla kaydırma sebebiyle birleştirme tutanağına yani ilçe seçim kurulu bilgisayar sistemine 8 oy olarak yanlış giriş yapıldığı ve bunun düzeltilmesi gerektiğine karar verilmiş olup, partimize ait 183 oy partimiz lehine düzeltilmiştir.
Yine Isparta merkez Anadolu mahallesindeki 1013 numaralı sandıkta ıslak imzalı sandık sonuç tutanağında Cumhur İttifakına ait 1 oyun birleştirme tutanağına yani ilçe seçim kurulu bilgisayar sistemine eksik yazıldığı ve bunun düzeltilmesi gerektiğine karar verilmiş olup, Cumhur İttifakına ait 1 oy düzeltilmiştir.
Buna göre partimizin oyuna 274 oy ilave edilmiş, Cumhur İttifakının oyuna 1 oy ilave edilmiştir.
Ayrıca İyi Partinin itirazını görüşmek üzere toplanan ilçe seçim kurulu İyi Partinin Isparta merkez Büyükhacılar köyündeki 1510 numaralı sandıkta aldığı 25 oyun yanlışlıkla kaydırma sebebiyle birleştirme tutanağına yani ilçe seçim kurulu bilgisayar sistemine yanlış giriş yapıldığı ve bunun düzeltilmesi gerektiğine karar verilmiş olup, İyi Partiye ait 25 oy da İyi Partinin lehine düzeltilmiştir.
Buna göre İyi Partinin oyuna da 25 oy ilave edilmiştir.
Bu düzeltmelerden sonra Yüksek Seçim Kurulu'nun son verilerine göre AK Parti'nin Isparta'daki oyu 96.634, İYİ Parti'nin Isparta'daki oyu ise 48.271 olarak bulunmaktadır. Bu son veriler işığında Isparta'dan AK Partinin 2 Milletvekili çıkardığı anlaşılmaktadır.
Bu doğrultuda sürecin daha iyi anlaşılması için şeffaf bir şekilde yanlışlığı gösteren ıslak imzalı sandık sonuç tutanaklarını ve düzeltme öncesi ilçe seçim kurulu birleştirme tutanaklarını sizler aracılığıyla kamuoyu ile paylaşıyoruz.
28. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisinde ilimizi partimiz adına Milletvekillerimiz Mehmet Uğur Gökgöz ve Osman Zabun temsil edeceklerdir.
Milletvekillerimizin TBMM çatısı altında Isparta'mızı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor, görevlerinde başarılar diliyoruz. Seçim sonuçlarının başta ülkemize ve Isparta'mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum