Atölye Çocuk Montessori'de Amazon Yağmur Ormanları Sergisi

Atölye Çocuk Montessori'de (2/6 yaş grubu) Amazon Yağmur Ormanlar Sergisi, velilerle buluşuyor.

Yayınlanma:
Atölye Çocuk Montessori'de Amazon Yağmur Ormanları Sergisi

Atölye Çocuk Montessori'de (2/6 yaş grubu) Amazon Yağmur Ormanlar Sergisi, velilerle buluşuyor. Her ay bir birinden ilginç temaları ile çocukların dikkatini çeken Atölye Çocuk Montessori'de bu ayın sergi teması olan Amazon Yağmur Ormanları Sergisi, öğrenci velileriyle buluşuyor.

ISPARTA'NIN İLK ORMAN OKULU

Hızırbey Mahallesi 1572 sokak No:9'da (Hızırbey ortaokulu yanı) hizmet veren Atölye Çocuk Montessori (2-6 yaş grubu) Isparta'da ilk ve tek olarak çocuklara ormanda da eğitim veriyor.

Atölye Çocuk Montessori’de öğrenme ortamı, programımızın ve topluluğumuzun değerlerini, eğitsel hedeflerini yansıtacak biçimde tasarlanır ve düzenlenir. Çocukların çok çeşitli çevresel alan ve unsurla etkileşime girerek öğrendiğini bildiğimiz için ortamın kendisi “üçüncü öğretmen” olarak görülür; çocuğun öğrenme yolculuğunda aktif bir unsurdur; ilgilerini ve araştırmalarını destekler, merakını kışkırtır, kendi sorularını üretmesini tetikler, otonomi ve bağımsızlığa imkan verir, iletişimi ve kendini ifade etmeyi teşvik eder, anlamlı bağlar kurmayı yüreklendirir.

YAKLAŞIM

Buradaki eğitim deneyimi; ReggioEmilia, Montessori ve Waldorf gibi bütüncül ve yapısalcı teoriler üzerine temellendiği kadar eğitim, insan gelişimi, davranışsal nöroloji, yaratıcılık ve zihin üzerine yapılan yeni çalışmaları ve özgür okullar, demokratik okullar, orman okulları pratiklerini de göz önünde bulundurur.

HEDEFLER

1-Fiziksel, sosyal, duygusal, dil ve bilişsel gelişimini destekleyen zenginleştirilmiş bir ortam sağlamak.

2-İzole bir biçimde, sınıfta eğitsel derslere odaklanmak yerine, bizi çevreleyen sosyal dünyada bulunan doğal malzemelerle etkileşimi teşvik etmek,

3-Yaratıcılığı, sonucuna değil sürece odaklanarak teşvik etmek, desteklemek.

4- Çocuklara kendilerini ifade edebilecekleri, duygu, düşünce ve öğrenilenleri görünür kılacak geniş bir çeşitlilikte imkanlar sunabilmek.

5-Okul içindeki öğrenme sürecinde ailelerin, velilerin kültürel pratiklerini ve fikirlerini sürece dahil edebilmek.

DOĞAYLA BAĞ KURMAK

Doğayla insan arasındaki ilişkinin farkındalığına kapı aralayacak bağı kurmayı, yaşadığımız Dünya’yı yuvaları olarak kabul eden çocukların okulu olmayı isteyen ebeveyn ve eğitimciler olarak, kurulması gereken bağın sevgi bağı olduğunu biliyoruz…

Bizler çocukların doğadaki örüntüleri gözlemleyebileceği, gıda, su, atık, enerji, etik gibi konulardaki sorunlara permakültür bakış açısıyla üretilen çözümleri deneyimleyebileceği bir okul kurduk.

Kış Bahçemiz, doyasıya kocaman doğal okul bahçemiz, çocukların hayvanlarımızla ve diğer canlılarla iletişimin kurulduğu yaşayan bir laboratuvardır. Bahçelerimiz yoluyla çocuklar yaşamın bereketine tanık olurken, bu bolluğu besleme ve kutlama fırsatını da yakalarlar. Bazen de ihmalkarlıklarının doğal sonuçlarını deneyimlerler.

Tüm bu deneyimler çocuklara onları çevreleyen dünyada olup bitenlere karşı dikkatli ve açık olmayı öğrenme fırsat verir; kontrol edemeyecekleri doğal döngülere saygı duymaya ya da hayatın kendisini devam ettirmedeki yaratıcılığını kucaklamaya…

BİZLERİ YAKINDAN TANIMANIZ İÇİN SİZİ OKULUMUZA BİR KAHVE İÇMEYE BEKLİYORUZ.

HIZIRBEY MAHALLESİ 1572 SOKAK NO:9 (HIZIRBEY ORTAOKULU YANI) ISPARTA

İnstagram:atolyecucukmontessori

0 542 153 65 95 - 0 506 587 99 39

atolye-1.jpg

atolye-2.jpg

atolye-3.jpg

atolye-4.jpg

atolye-5.jpg

atolye-6.jpg

atolye-7.jpg


atolye-8.jpg

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.