Avea'ya En İyi Ürün Ödülü

Geliştirdiği öncü ve yenilikçi çözümler ile Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkıda bulunan Avea.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Ekim 2010 21:10
Avea'ya En İyi Ürün Ödülü

Geliştirdiği öncü ve yenilikçi çözümler ile Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkıda bulunan Avea, aldığı dünya çapındaki ödüllerle de inovasyon alanındaki liderliğini pekiştirmeye devam ediyor.

Avea ve Garanti Ödeme Sistemleri'nin ortak projesi olan NFC Projesi, sektör liderlerinin telekomünikasyon sektörüne yeni proje ve ürünleriyle yapmış oldukları katkının ödüllendirildiği Telecoms World Konferansı ödül gecesinde "En İyi Yeni Ürün" dalında ödüle layık görüldü.

Bilgi teknolojilerine ve Ar-Ge'ye Türkiye'de en fazla yatırım yapan operatör olarak, dünya çapındaki teknoloji şirketleri arasında yer alan Avea, aldığı ödüllerle Türkiye'nin adını dünya çapında duyurmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Avea, her yıl tüm dünyadan operatör temsilcileri, bakanlar, devlet yetkilileri ve uzmanlardan oluşan 100'den fazla konuşmacının katıldığı Orta Doğu'nun en büyük telekomünikasyon konferansı Telecoms World Konferansı'nda, Avea ve Garanti Ödeme Sistemleri'nin ortak projesi olan NFC Projesi ile "En İyi Yeni Ürün" dalında ödüle layık görüldü.

Avea CEO'su Erkan Akdemir, Avea'nın inovasyon konusundaki gücüyle hak kazandığı ödül konusunda; "Avea olarak 'Teknoloji hayal gücünün emrinde' diyerek çıktığımız yolda emin adımlar ile ilerliyoruz. Bu anlamda; dünyanın telekomünikasyon alanındaki en önemli etkinlikleri arasında yer alan Telecoms World Konferansı'nda böylesine prestijli bir ödülün sahibi olduğumuz için öncelikle gurur duyuyoruz. Bu ödül tıpkı yakın zamanda aldığımız diğer önemli ödüller gibi inovatif çözümler geliştirme vizyonumuz için itici bir güç olacak. Avea olarak önümüzdeki dönemde Türkiye ve dünya için ilk olan projelere imza atmaya devam edeceğiz" açıklamalarında bulundu.

Akdemir sözlerine şöyle devam etti; "Son beş yılda araştırma ve geliştirme faaliyetleri için 65 milyon liralık yatırım yaptık ve bu kapsamda gelirlerine oranla "Ar-Ge"ye en çok yatırım yapan markalar arasında dünyadaki lider teknoloji şirketler seviyesine ulaştık. Avea olarak Finans ve Telekom sektörlerinin yakınsamasına odaklı teknolojilere de yatırım yapıyoruz. Mobil ödemeler konusunda Türkiye'de ve dünyada ilk olan inovatif çalışmaları hayata geçirdik. Garanti Ödeme Sistemleri ile birlikte sadece Türkiye için değil, dünya için de bir ilk olan NFC projesine imza attık. Bu projemizle mobil telefonun kredi kartı yerine geçtiği yenilikçi bir format yarattık. Artık müşterilerimiz, cihazlarını değiştirmeden ödeme aracı hatta uzun vadede bilet, giriş kartı gibi kullanabilecek. Yakın zamanda NFC projesi gibi yaşamı mobil hayata entegre eden projelerimizi açıklamaya devam edeceğiz" dedi.

Avea ve Garanti'nin ortak projesi olan NFC (Yakın Saha İletişim) ile müşteriler alacakları yeni SIM kartlar ile cep telefonlarını değiştirmeden, cep telefonlarıyla temassız ödeme terminallerinin bulunduğu Türkiye'de ve dünyadaki binlerce noktada hızlı ve kolayca ödeme yapabilecek, ödeme çözümlerinin sunduğu kolaylıklardan faydalanabilecek. Bu teknoloji ayrıca toplu taşıma araçlarında (otobüs, metro, vapur, tren) kullanılabilecek, bina girişleri, stadyumlar, içecek ve yiyecek otomatları gibi birçok yerde geçerli olacak.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.