Ayrım Gözetmeden Hizmet Ettim

Ayrım Gözetmeden Hizmet Ettim

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Mart 2019 13:48
Ayrım Gözetmeden Hizmet Ettim

Işıkkent Mahalle Mitinginde konuşan Belediye Başkanı ve MHP Başkan Adayı Günaydın, belediye hizmetlerinde hiçbir zaman parti ayrımı yapmadığını söyleyerek, “3 hilali göğsüme takamadım. Hiçbir partiyi, hiçbir insanı ayırt etmeden Isparta’mızı kucaklamadım mı? İnsanlar ayırt edilmez, küçük görülmez” diyerek, 10 yıllık hizmet süresinin sevgi içerisinde geçirildiğini belirtti.

Isparta Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, seçim çalışmaları kapsamında Işıkkent Mahallesinde vatandaşlarla buluştu. Işıkkent Mahallesinde açık hava mitingi düzenleyen Günaydın’ı vatandaşlar her zaman olduğu gibi meşaleler, havai fişekler, konfetiler ve ‘Hadi Bir Daha Bir Daha’ seçim şarkısıyla coşku içerisinde karşıladı.

Meydana girişinde havai fişeklerin ardı ardına atıldığı, meşalelerin yakıldığı Işıkkent Mitinginde, Başkan Günaydın sahneye çıkarken alanı dolduran vatandaşlar cep telefonlarının ışıklarını yakarak ‘Hadi Bir Daha Bir Daha’ şarkısını hep bir ağızdan söyledi.

Başkan Günaydın’ın 5 yıl mecliste yol arkadaşlığı yapacak olduğu belediye meclisi üyesi adayları sahneye çağrılırken, sonunda gelenekselleşen selfi yapıldı.

KORKU DÜNYASI ORTADAN KALDIRILDI
Başkan Günaydın, soğuk havaya rağmen meydanı dolduran vatandaşlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Isparta’ya tek gayelerinin hizmet olduğunu söyledi. Isparta’nın huzura kavuşturulduğunu, sevgi çemberi oluşturulduğuna dikkat çekerek, bir zamanların korku dünyasının ortadan kaldırıldığını belirtti.

SEVGİ DÖNEMİ BAŞLATILDI
Bir önceki yönetim döneminde Ispartalıların bıktırıldığını, canından bezdirildiğini dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kendisinin göreve gelmesiyle birlikte ‘sevgi dönemi’nin başlatıldığını dile getirdi. Günaydın, vatandaşlara “Bugüne kadar insanca yaşamadık mı? Esnafı kucaklamadık mı? Öğrencimizi desteklemedik mi? Ispartalılar olarak hep birlikte huzura kavuşmadık mı?” diye seslendi.

DAHA GÜLERYÜZLÜ BELEDİYE
Partili partisiz herkesi kucakladığını ve hizmette ayrım yapmadığını dile getiren Günaydın, “İşte belediye başkanının asli vazifelerinden birisi budur. Halkımızı mutlu ettik. Yeni dönemde 1600 personelimizle daha güler yüzlü bir belediye bulacaksınız” dedi.

Bir dönem ponza madenlerinin elden çıkarıldığını, fabrikanın satıldığını hatırlatan Günaydın, zulüm gören, haksızlığa uğrayan, o dönemin yönetiminden memnun olmayan Isparta’nın deve kestiğini, helva dağıttığını anımsatarak “Maalesef bu olaylar memleketimizde yaşandı” ifadesinde bulundu.

HİÇBİR PARTİ AYRIMI GÖSTERMEDİM
Belediye hizmetlerinde hiçbir zaman parti ayrımı yapmadıklarının altını bir kez daha çizen Günaydın, “3 hilali göğsüme takamadım, özledim o üç hilali. Ama bütün Isparta’yı hiç ayırt etmeden, hiçbir partiyi, hiçbir insanı ayırt etmeden kucaklamadım mı? Ne Milliyetçi Hareket Partisini, ne Cumhuriyet Halk Partisini, ne Saadet Partisini, ne İşçi Partisini ne de diğerlerini Isparta’da ayırt etmedim. Bütün insanlar Allah’ın kuludur. İnsanlar ayırt edilmez, küçük görülmez, sevgisizlik gösterilmez, insanlara sevgi ve dostluk gösterilir” şeklinde konuştu.

100 DÖNÜMLÜK MİLLET BAHÇESİ
Isparta’nın en yeşil bölgesinin Işıkkent olduğunu dile getiren Günaydın, Işıkkent, Batıkent ve Binbirevler Mahallesinin kullanabilmesi amacıyla şehrin terası konumundaki 100 dönümlük alana Millet Bahçesi yaptıklarını söyledi.

YENİ MEZARLIK ALANI
Mahallenin mezarlık noktasında yoğun istekte bulunduğunu dile getiren Günaydın, Halife Sultan Mezarlığının şehrin yeni ana mezarlık bölgesi olduğunu ve bir milyonu aşkın bir kapasiteye sahip olduğunu dile getirirken, Binbirevler Mahallesi bölgesine yapılan Millet Bahçesinin üst kısmında bir bölümün de mezarlık alanı olarak ayrıldığını müjdeledi.

‘SELFİ ÇEKEN ŞEHZADE’ HEYKELİ İLE TARİHLE ALAY EDİLİYOR
Seçim İletişim ve Yönetim Merkezi Başkanı İzzettin Dikmen’de, bir adayın Işıkkent Mahallesinde belediye tarafından yapılan sanatsal heykel ve maket çalışmalarını eleştirmelerine aynı yerden cevap verdi. Dikmen, AK Partili belediyelerin yaptıkları heykel çalışmaları noktasında bilgiler verdi. Dikmen, Malatya Belediyesinin Anakucağı çalışmasının oluğunu belirterek, “AK Partili Düzce Belediyesi Rabia Heykeli yapmış. Düzce’ye bir aşinalığımız daha var, buranın koordinatör milletvekili Sayın Recep Özel” derken, yine Amasya Belediyesinin selfi çeken bir şehzade heykeli yaptırdığını da belirterek, “Tarihle alay edilmiş. Bu da AK Partili. Denizli Büyükşehir Belediyesi 26 ton ağırlığında 11 metre yüksekliğinde bir horoz heykeli. Bunları neden gösteriyorum, bunlar sanatsal çalışmalardır. Demek ki, sosyal belediyecilikte bunların olma zaruriyeti vardır. Ama bu arkadaşların vizyonu bu kadar olmalı ki, her mahalle toplantısında 15 senedir bu şehri imar eden, yaşanabilir bir kent haline getiren Sayın Belediye Başkanımızın çalışmalarını projelerini eleştirmekten başka yaptıkları bir şey yok” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.