BAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Eğirdir'de Yapıldı

BAKA Yönetim Kurulu toplantısı, Eğirdir İlçesinde Yapıldı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Nisan 2011 17:30
BAKA Yönetim Kurulu Toplantısı Eğirdir'de Yapıldı

BAKA Yönetim Kurulu toplantısı,  Eğirdir ilçesinde Mavigöl Otel'de yapıldı. Toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı ve Antalya Valisi Altıparmak, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

BAKA'nın, kalkınma ajansları arasında ilk defa uluslararası bir organizasyonu gerçekleştirdiğini belirten Altıparmak, geçtiğimiz günlerde düzenlenen "Batı Akdeniz Bölgesi ve Körfez Ülkeleri Yatırım, İşbirliği" toplantısının, bölge açısından son derece yararlı geçtiğini aktardı. Toplantıya Birleşik Arap Emirlikleri'nden 4, Katar'dan 2, Kuveyt'ten 1, Mısır'dan 4, Ürdün'den 8, Irak'tan 1, Suriye'den 2, Suudi Arabistan'dan 47 olmak üzere 69 iş adamının katıldığını bildiren Altıparmak, Antalya'dan 112, Isparta'dan 75, Burdur'dan 35 firma temsilciyle toplamda 222 bölge iş adamının ikili görüşme gerçekleştirdiğini kaydetti.

Yönetim Kurulu Başkanı Altıparmak, Körfez Ülkeleri ile yapılan işbirliğinin ardından Hindistan'a yönelik bir çalışma yapmak istediklerini belirtti. Hindistan'ın geleceği parlak bir ülke olduğuna işaret eden Altıparmak,

"Hindistan, yatırım potansiyeli parlak olan bir ülke. Bizim de geç kalmadan bundan faydalanmamız gerekiyor. Bu nedenle Körfez ülkelerine yönelik yaptığımız toplantının bir benzerini Hindistanlı işadamlarına yönelik yapmak istiyoruz" dedi.

Altıparmak, Amerika, Çin, Tayland, Gürcistan, Sudan'dan gelen ticari heyetlere de BAKA olarak bölgenin tanıtımını yaptıklarını belirtti.

Burdur Valiliği ve BAKA öncülüğünde, Pars Enerji Grubu ve Solea Enerji Mühendisliğinin Burdur'a 2, 5 milyon Avro tutarında biyogaz santrali yatırımı için uygun lokasyon çalışması yaptığını ifade eden Altıparmak, firma yetkililerinin Kemer'e yatırım kararı aldıklarını ve Ağustos ayında yatırıma başlanılmasının planlandığını söyledi.

BAKA uzmanları tarafından biyo kütle enerji, su ürünleri, tıbbi aromatik bitkiler, orman - orman ürünleri, kongre turizmi, eko turizmi, deri sektörü, yazılım sektörü, ısıtma-soğutma sistemleri, tarım makineleri ve tıbbi - medikal araçlar olmak üzere 8 sektörde rapor hazırlandığını belirten Altıparmak, iş adamların raporları web sayfasından takip edebileceklerini bildirdi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler