BAKA’dan Hollanda’ya Çıkartma

BAKA Genel Sektereti Tuncay Engin ve yatırım Destek ve Tanıtım Birim Başkanı Mehmet Ali Çalgan, Hollanda’da EURADA toplantısına katıldılar.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Aralık 2010 10:46
BAKA’dan Hollanda’ya Çıkartma

Hollanda’nın Arnhem şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Kalkınma Ajansları Topluluğu’nun (EURADA) yıllık konferansına katılan BAKA Genel Sekreteri Engin, Hollanda ile bölgemiz arasındaki ekonomik ilişkileri güçlendirmek amacıyla Türk ve Hollandalı iş adamları, kurum ve kuruluşlar ile görüşmelerde bulunmak üzere 24-27 Kasım 2010 tarihlerinde Hollanda’ya ziyarette bulunduk dedi.

Engin açıklamasında ise; “Konferans sırasında bölgesel kalkınmada öne çıkan modeller ve yeni fikirler tartışılırken aynı zamanda diğer kalkınma ajanslarıyla yapılabilecek ortak projeler üzerinde de görüş alışverişi yapıldı.

Rotterdam Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen görüşmelerde NETUBA (Hollanda Türkiye İş Topluluğu), Rotterdam Ticaret Odası’ndan yetkililer ve İGEME (İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi) ile bölgemizdeki yatırım fırsatları ve işbirliği olanakları hakkında görüşmelerde bulunuldu.

HOTİAD (Hollanda Türk İşadamları Derneği) ile yapılan görüşmelerde Hollanda’da faaliyet gösteren Türk firmaları hakkında bilgi alınırken bölgemizdeki yatırım potansiyeli olan sektörler hakkında bilgi verildi ve ileriye dönük yapılabilecek ortak çalışmalar tartışıldı.

Hollandalı firma ziyaretlerinde gıda sektöründe faaliyet gösteren çeşitli firmalarla görüşmeler yapıldı. Bölgemizdeki firmaların ihracat yapmalarına imkan sağlayan bağlantılar kuruldu. Arnhem şehrindeki tesis gezisinde bir gıda araştırma firmasının araştırmalarını yürüttüğü laboratuvarlar ve üretimin gerçekleştiği bölümlerde incelemelerde bulunuldu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.