Başbakan Yakaören Kuyusuna El Attı

Kızılcahamam'da Başbakan'a Isparta'nın bir sorunu aktarıldı, Başbakan ilgili bakanı çağırarak bu sorunu hemen çözün emri verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Ekim 2010 10:57
Başbakan Yakaören Kuyusuna El Attı

AK Parti Milletvekilleri Kızılcahamam kampında sorunu Başbakan Erdoğan'a iletince Başbakan'ın Enerji Bakanına "sorunu çözün" talimatı verdiği öğrenildi.

AK Parti'nin geçtiğimiz hafta Kızılcahamam'da yaptığı istişare toplantısında Yakaören'de açılan kuyuda gündeme geldi.

AK Parti Isparta Milletvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Sait Dilek ve Haydar Kemal Kurt Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a eski belediye başkanı Hasan Balaman döneminde açılan ve bir türlü kapatılamayan kuyu hakkında bilgi verdiler ve vatandaşların bu konuda büyük sorun yaşadığını aktardılar.

AK Parti Milletvekilleri Başbakan Erdoğan'a:"Sayın Başbakanım durum acil, Kuyudan çıkan gaz çevredeki canlılara zarar veriyor. Yakaören köyü halkı çok büyük sıkıntı çekiyor. Kuyu kapatılmaz veya çözüm bulunmazsa Isparta merkez çok büyük sorunlarla karşı - karşıya kalabilir.

Konuyu çözmek için girişimlerde bulunuldu ama hızlanması gerekiyor" şeklinde konuşarak konuyu daha geniş olarak anlattılar.

Başbakan Erdoğan'ın bunun üzerine hemen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ı çağırarak acil olarak sorunun çözülmesi talimatını verdiği, Bakan Yıldız'ın da "Efendim konudan bilgimiz var.

TPAO konu üzerine çalışıyor" cevabını verdiği öğrenildi. Erdoğan'ın ise "daha çabuk sorun çözülsün, ne gerekiyorsa yapın" dediği gelen haberler arasında.

TPAO'nın uzmanlarının önümüzdeki günlerde Isparta'ya gelerek yeni bir inceleme yapacakları ve kuyu ile ilgili çalışmaların yılbaşından sonra başlamasının yüksek ihtimal olduğu öğrenildi.

Çözüm Gazetesi

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Isparta