Başkan Gülay'dan Flaş Açıklama

MHP Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay, Belediye Meclisinde bugün yaşanan tartışma ile ilgili açıklamada bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Haziran 2022 00:39
Başkan Gülay'dan Flaş Açıklama

MHP Merkez İlçe Başkanı Osman Gülay, Belediye Meclisinde bugün yaşanan tartışma ile ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Gülay, ‘Bugün yapılan Haziran ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda yaşanan gergin olayın kamuoyuna farklı aksettirilerek, Milliyetçi Hareket Partisi ve Belediye Meclis Üyeleri üzerinden algı operasyonu yapılması üzerine açıklama yapma zorunluluğumuz doğmuştur.

CHP’nin geçen ay vermiş olduğu yazılı önerge üzerine Belediye Başkanı kendisinin ve diğer Meclis Üyelerinin Belediye şirketlerinden herhangi ‘huzur hakkı’ almadığını söylemiştir. Bunun üzerine söz alan bağımsız Meclis Üyesi Ramazan KABALAK’ta her zamanki gibi Belediye Başkanı’na teşekkür etmiş ve önceki dönemde, MHP iktidarında Belediye şirketlerinden ‘huzur hakkı’ alanların olup olmadığını sormuş ve Belediye Başkanı’da kendisine yazılı olarak müracaat etmesini rica etmiş ve bu bağlamda geçen dönemle ilgili belgeleri kendisiyle paylaşacağını söylemiştir.

Bu noktada, 5393 sayılı Belediye Kanuna göre, Belediye Başkanları yasal olarak Belediye Şirketlerinden ‘huzur hakkı’ alabilmektedir. Bu hak Belediye Başkanları’nın insiyatifine kalmıştır. Bir başka deyişle, kanuna aykırı bir uygulama ve dolayısıyla da Milliyetçi Hareket Partisi’nin kanuna aykırı bir uygulaması söz konusu değildir.Ancak,Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Ramazan KABALAK’ın ‘Bunlar şirketleri batırdı, hırsız bunlar kardeşim’ sözleri üzerine MHP Grubu kendisine 3 yıldır algı operasyonu yaptığını, herhangi olumsuz gördüğü bir olay varsa Savcılığa suç duyurusunda bulunmasını daha önce defalarca söyledikleri gibi tekrardan hatırlatmışlarıdır.

Ramazan KABALAK’ın elini masaya vurarak ‘Birlikte mi yediniz?’ sözü üzerine Belediye Meclis Üyemiz Şakir UYGUN, bu hakaret karşısında ayağa kalkarak Ramazan KABALAK’ı düzgün konuşması noktasında uyarmış ve diğer MHP’li Meclis Üyelerinin de Şakir UYGUN’a destek vermesi üzerine sesler yükselmiştir. Araya diğer Meclis Üyeleri girerek olayı yatıştırmaya çalışmışlardır. Ayrıca, tartışmanın sonunda Ramazan KABALAK’ın ‘Ben MHP’liyim kardeşim, siz yokken ben vardım’ demesi de manidardır.

Isparta Belediyesi’nde bugünkü yönetim zamanında, ülke gündemine taşınan bunca olay varken herhangi eleştiri de bulunmayan Kabalak’ın seçimlerden bugüne 3.5 yıl geçmesine rağmen MHP’ye hala dinmeyen öfkesinin nedenini anlamakta müşkülat çekmekteyiz.Olayın, dönemimizle ilgili bilgi ve belge saklanmasıyla bir alakası yoktur ki, her yıl devletin yetkili kurulları tarafından Belediyeler teftiş edilmektedir ve MHP dönemiyle ilgili olarak ‘huzur hakları’yla ilgili herhangi hukuksuzluğa rastlanmamıştır.

Son olarakta, Meclisin sevk ve idaresinden sorumlu Belediye Başkanı’nın olaya sessiz kalması, tebessüm ederek olayı takip etmesi ve tartışma sonrasında, bu olay hiç yaşanmamış gibi gündemin diğer maddesine geçmesi de gözümüzden kaçmamıştır.

Kamuoyuna olayın farklı aksettirilmiş olmasından dolayı bu açıklamayı yapmak mecburiyetinde kaldık, önümüzdeki ay Meclis tutanakları yayınlanınca da Isparta kamuoyu olayın bahsettiğimiz gibi geliştiğini zaten resmi olarakta görecektir.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.