Başkan Şahin’in Mısır Programı

Başkan Şahin’in Mısır Programı: İşbirliği Fırsatları Değerlendirildi

Yayınlanma:
Başkan Şahin’in Mısır Programı

Yönetim Kurulu Başkanımız Hüdai Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun davetiyle Mısır’da düzenlenen Türk - Arap Ticaret Odası Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Mısır Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı Ahmed Al Wakil’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Türkiye ile 23 Arap Birliği ülkeleri arasında iktisadi, ticari ilişkilerinin geliştirilmesi, işbirliği fırsatları değerlendirildi.

Toplantıda, Türkiye ile Arap Birliği ülkeleri arasında gerçekleşebilecek işbirliğine verilen önemi vurgulandı.
Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı Ahmed Samir Saleh, Arap Odalar Birliği Başkanı Samer Abdullah Nass ve Arap Odalar Birliği Genel Sekreteri Dr. Khaled Hanafy ve Mısır Ticaret Odaları Genel Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Alaz Izz, Türkiye Mısır Büyükelçisi Salih Mutlu Şen ve Mısır Kahire Ticaret Müşaviri Hakan Atay toplantıya katılarak iş insanları ile güncel, bölgesel konularda görüş alışverişinde bulundular.

Daha sonra Yönetim Kurulu Başkanımız Hüdai Şahin ikili görüşmelerde Mısır Ticaret ve Sanayi Bakanı, Mısır Ticaret Odalar Federasyon Başkanı ve Mısır Ticaret Odası Genel Federasyon Genel Sekreteri ile birebir görüşerek Isparta Elması, Isparta Gül Yağı ve Isparta Gül Suyu’nun kalitesini ve elmada uygulanan %40’lık verginin kaldırılmasının önemini anlatarak desteklerini istedi. Görüşmeler sonucunda olumlu bir hava oluştu.

Toplantıda, Isparta Elması ve ihracatımızın geliştirilmesi yönünde yetkililerle görüşme imkanı bulan Başkan Şahin, toplantının ilimiz ve ülkemiz için verimli geçtiğini vurguladı.

Instagram'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

Facebook'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

X'de bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.