Bedediyelerde Yemek Sorunu Çözüldü

BEM BİR – SEN Isparta Şube Başkanı İlkay Özdoğan: Bedediyelerde Yemek Sorunu Çözüldü

Yayınlanma:
Bedediyelerde Yemek Sorunu Çözüldü

BEM BİR – SEN Isparta Şube Başkanı Resmi Gazete'de yayınlanan karara göre İl Özel İdareler ile belediyelerde görevli personelin yemek sorununun çözüldüğünü bildirdi.

BEM BİR – SEN Isparta Şube Başkanı İlkay Özdoğan Yerel Yönetim Hizmet Kolunda Türkiye genelinde 17 yıldır ‘Genel Yetkili’ Sendika olarak yemek yardımı konusunda elde ettiği tarihi kazanımlarla yerel yönetim çalışanlarının haklı gururu olmaya devam ediyoruz" dedi.

“YEREL YÖNETİM PERSONELİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR KAZANIM”

Yerel yönetimlerde uzun yıllardır personelin çözülemeyen yemek sorununun Resmi Gazete'de yayınlanan düzenleme ile çözüme kavuşması üzerine “yerel yönetim personelimiz için önemli bir kazanım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederim” dedi.

“YÖNETMELİKTEKİ UYGULAMA HÜKÜMLERİ DEĞİŞTİ”

Yıllardır kronikleşmiş sorun haline gelen yemek yardımı konusunda 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecinde elde edilen kazanım neticesinde çözüm adımı atıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile 6.Dönem Toplu Sözleşme kazanımımız olan Kumanya Yardımının 'nakdi' olarak verilmesine hükmedildi.

“KRONİKLEŞMİŞ BİR SORUN DAHA ÇÖZÜME KAVUŞTU”

Söz konusu düzenlemenin yayınlanması ile hizmet kolumuzda kronikleşmiş büyük bir sorun, bir kez daha Bem Bir – Sen'in haklı ve onurlu emek mücadelesi ile çözüme kavuştu” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.