Belediye Meclisinde İmar Tartışması

Isparta Belediyesi Meclisi’nde bu ay bir ilk yaşandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Kasım 2010 11:37
Belediye Meclisinde İmar Tartışması

Isparta Belediyesi Meclisi’nde bu ay bir ilk yaşandı. Her ay düzenlenen meclis toplantılarının son birleşiminde görüşülen imar planı tadilatları bu ay Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın hacca gidecek olması nedeniyle ilk birleşimde görüşüldü.

İmar Planı tadilatları ile ilgili görüşmeler başlamadan önce, AKP’li Belediye Meclis Üyesi Mehmet Uğur Gökgöz, imar konularının detaylı görüşülmeden aceleyle meclise getirildiğini söyleyerek tepki gösterdi.

Demokrat Partili Belediye Meclis Üyesi Nuri Selçuk da imar tadilatlarının önemli konular olduğunu, müzakere edilmeden karar verilmesinin doğru olmayacağını söyledi.

MHP’li Belediye Meclis Üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Tevfik Katırcıoğlu da konuşmasında, İmar Komisyonu’nun ‘yatırımları engellediğine dair basında çıkan haberleri esefle karşıladıklarını söyleyerek, “Kimse bizim Isparta sevdamızı sorgulamaya kalkmasın” dedi.

Meclisten Hilton yatırımına onay

Belediye Meclisi’nde görüşülen konulardan bir tanesi de uzun süredir meclisten imar düzenlemesi bekleyen Hilton otellerinin yatırımı oldu. İmar Komisyonu’nda görüşülen yatırım olumlu karşılandı.

AKP, Hilton yatırımına çekimser kaldı

Belediye Meclisi’nde yapılan oylamada, Hilton otellerinin yapacağı yatırıma, MHP, Demokrat Parti ve CHP’li üyeler kabul oyu verirken, AKP’li 10 belediye meclis üyesi çekimser oy kullandı.

Günaydın helallik istedi

Belediye Meclisi toplantısının sonunda konuşan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, hac görevini yerine getirmek için kutsal topraklara gideceğini söyleyerek, meclis üyelerinden helallik istedi.


HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.