Belediye Sağlık Hizmetleri Yeni Yerinde

Belediye Düğün Salonu katında görev yapan Sağlık İşleri Müdürlüğü Hizmet Binası zemin kata taşınarak halkın gözünün önüne getirildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Ekim 2010 12:53
Belediye Sağlık Hizmetleri Yeni Yerinde

Sosyal İşler Müdürlüğü ile karşılıklı görev yapacak olan Sağlık İşleri Müdürlüğü yeni görev yerinde halka daha kolay hizmet verecek.

Belediye düğün salonu yanında hizmet görürken sadece belediye personeli hizmetten yararlanmakta idi. Yeni yerinde ise Sağlık İşleri Müdürlüğü sağlık güvencesi olmayan tüm vatandaşların muayenesini ücretsiz olarak gerçekleştirecek.

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın düzenleme ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Belediyecilikteki asli görevi halka hizmettir. Halkımızın istekleri bizde ayrı bir önem taşımaktadır. Bilindiği üzere Belediyemiz hizmet binasının girişinde halkımız tüm istek ve şikâyetlerini anlatabilmeleri için Sosyal İşler Müdürlüğümüzü kurduk. Vatandaşımız burada tüm ihtiyaçlarını kapı kapı dolaşmadan görmektedir. Buradaki personelimiz vatandaşlarımızın isteklerine cevap vermektedir. Yine sosyal belediyecilik çerçevesi içerisinde bana göre atıl durumda olan yani Belediye düğün salonunda görev yapan Sağlık İşleri Müdürlüğümüz vardı. Bu Müdürlüğümüzden halkımızın yeterince yararlanmadığını gördük. Hatta bazı vatandaşlarımız bizlerden sağlık hizmetleri konusunda destek istemeleri bu müdürlüğümüzün tanınmadığını istişare ettik. Bu vesile ile müdürlüğümüz hizmet alanında değişiklik yaparak binamızın girişinde bir alan tahsis ettik. Sağlık İşleri Müdürlüğümüz artık bugünden itibaren burada hizmet verecek.

Tabiri yerinde ise müdürlüğümüzü halkın ayağına getirmiş olduk. Sağlık İşleri Müdürlüğümüz Muhtaç ve Sağlık güvencesi olmayan tüm vatandaşlarımızın ücretsiz muayenesini gerçekleştirecek. Gerektiği anda da ilacını temin edecek. Müdürlüğümüz ayrıca yatalak, yürüyemeyen felçli hastaların ücretsiz evde muayenelerini gerçekleştirecek. Ambulansımız ile şehir içi ve dışı hasta naklini yapmaya devam edecek. Ayrıca hastalarımızın kan, şeker, kolesterol, idrar, gebelik testi Hepatit Markırları ve Kan guruplarına bakılmaktadır. Gerektiğinde de Enjeksiyon, pansuman ve serumları da takılarak vatandaşa hizmet verecektir. Sağlık İşleri Müdürlüğümüzün yeni yerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler