Belediye'de En Düşük İşçi Maaşı 6.100 TL Oldu

Isparta Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 6 Bin 100 TL oldu

Yayınlanma:
Belediye'de En Düşük İşçi Maaşı 6.100 TL Oldu

Isparta Belediyesine bağlı ISBEL şirketinde çalışan 1418 işçiye yönelik toplu iş sözleşmesi görüşmeleri davullu kutlamayla son buldu.

Toplu iş sözleşmesi Belediye-İş Sendikası ile imzalanırken, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, en düşük işçi maaşının net 6.100 TL’ye çıkarıldığını söyledi. Belediyede yılbaşından buyana yapılan zam oranı ise yüzde 67’ye ulaşmış oldu.

Isparta Belediyesinde bir süre önce kadrolu işçilere yönelik yapılan toplu iş sözleşmelerinin ardından son olarak da yine belediyeye bağlı ISBEL şirketinde çalışan 1418 işçiye yönelik toplu iş sözleşmesi görüşmeleri mutlu bir şekilde sonuçlandı.

İmza törenine Belediye – İş Sendikası Başkanı Cemal Kurt ve çalışan işçiler davullarla geldi ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile birlikte sözleşmeye imza attı. Böylelikle Isparta Belediyesinin ISBEL şirketinde çalışan bir işçinin en düşük net maaşı 6.100 TL’ye çıkarken, yılbaşından buyana verilen iyileştirme oranı yüzde 67 seviyesine ulaştı.

Ayrıca bu sözleşmeyle birlikte kıdem tazminatlarında da önemli bir artış yaşandı.Isparta Belediye Başkanı Başdeğirmen, beraber çalıştıkları mesai arkadaşlarının memnun olmasının yapılan işin verimini de arttırdığını dile getirdi. İşçilerin mutlu olmasına kendisinin de mutlu olduğuna değinen Başkan Başdeğirmen, “Ülkemizin şartlarında bazı değişiklikler oldu ve zorluklar yaşandı. Dünyada yaşanan gelişmeler bizi de etkiledi. O nedenle bazı fiyat artışlarından personelimizin de sorun yaşadığını gördük.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla işçimizin hak ettiğinden daha fazlasını vermek için arkadaşlarımızla bir çalışma yaptık. İlk önce 2021 Aralık ayında 2022 Mart ayına kadar 1.200 lira bir zam vermiştik.Şimdi de Nisan ayı içerisinde de 1.700 liralık fark uyguladık. Toplam 2.900 lira ilave zam yapmış olduk. Bu da sizlere vermiş olduğumuz maaşın yüzde 67 daha artmasını sağladı. Bu rakamların sizler tarafından da kabul gördüğünü görünce onayladık. Şuanda bu farkı işçilerimize ilk maaşından itibaren takdim edeceğiz. Güle güle harcasınlar” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.