Ben Değil Biz Biliriz!

Ben Değil Biz Biliriz!

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Mart 2019 14:59
Ben Değil Biz Biliriz!

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Kent Konseyi Değişim Platformu’nu ziyaretinde “Şehrin nereye gitmesine hep birlikte karar vereceğiz. Aynı masada oturup sorularını çözeceğiz” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Kent Konseyi’nde Değişim Zamanı Platformu üyeleriyle bir araya geldi. Platform adına konuşan Ahmet Bayram, “Kent Konseyi, Isparta’da 6 yıl gecikmeli kuruldu. 148 temsilcimiz olan hem yerel hem kamu hem STK temsilcilerini barındıran bir kuruluş. 2017 yılında aday olarak seçim yarışına girdik. Bir çok sıkıntıyla karşı karşıya kaldık. Kamuoyundan da destek alamadık. Tek aday olarak seçimlere giderek son gecede delege listelerinin değiştirilmesi ile seçimi 5 oyla kaybettik. Ancak mahkemeye başvurduk haklılığımız tescil edildi. Şimdi de çok mutluyuz. Seçim kampanyasına başladığınızda birlikte yöneteceğiz birlikte büyüyeceğiz sloganınız bizleri çok mutlu etti. Çünkü Kent Konseyi de bu amaçla oluşturulan bir konsey.

Yerel yönetimlerde sivil toplum kuruluşları olayın içinde olmalı, proje üretmeli ve orta akılla sonuca gidilmeli. Sizler bu vizyonu paylaştığınız için bu konuda içimiz çok rahat. Bizler sizin gibi vizyoner, gelişimden yana bir belediye başkanıyla çalışmak isteriz. Biz Kent Konseyi olarak hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayan ama her siyasi partinin temsilcisinin fikirlerini barından bir Kent Konseyi hayal ediyoruz. Isparta’nın temel sorunlarına çözüm üretecek projeler üretmek istiyoruz. Kent Konseyi’nin ileride elde edilecek başarılarda katkısının çok büyük olacağını düşünüyoruz. Sizlerin de destek olacağına inanıyoruz. Bizim ortak noktamız Isparta ve Isparta’nın sorunlarına çözüm üretebilmektir” dedi.

FİKİRLERİNİZE AÇIĞIZ AYNI MASADA
OTURUP ISPARTA’YA YÖN VERECEĞİZ
AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen de Isparta için gönülden çalışmanın önemine vurgu yaptı. Başdeğirmen, “Gönüllülük esasına dayalı olan bir sivil toplum kuruluşundan gelen biri olarak sizlerin yaptığı çalışmanın önemini biliyorum. 15 yıl boyunca ITSO’da yöneticilik yaptım. Orada ne yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri her türlü huzur hakkı, harcırah imkanına sahip olmasına rağmen hiçbir arkadaşımız bu hakları kullanmadı. Sizin Isparta’ya katkı sağlama, refah şartlarını yükseltemeye katı sağlamaktan başka amacınız yok. Şehrin sorunlarıyla ilgilenen pek çok kuruluş var. Sizler bu kuruluşların üstünde çatı kuruluş fonksiyonu üstlenmiş durumdasınız. Geçmişte ne sıkıntılar yaşadığınızı biliyorum. Eğer fikirlere açık değilseniz, birlik beraberlik içinde çalışmayla alakalı yüreğinizde bir şey yoksa STK’larla çalışamazsınız. Ben bilirim dediğinizde STK’lar yoktur. Biz biliriz dediğinizde STK’lar vardır. Biz ‘biz biliriz’ anlayışıyla hareket ediyoruz. Fikirlere açığız. Şehrin nereye gitmesine hep birlikte karar vereceğiz. Aynı masada oturup sorularını çözeceğiz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.