Bilgiç, Resmi Temaslar İçin Kolombiya'da

Bilgiç, Resmi Temaslar İçin Kolombiya'da

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Ağustos 2019 10:18
Bilgiç, Resmi Temaslar İçin Kolombiya'da

Kolombiya’ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren TBMM Meclis Başkanvekili Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Kolombiya Temsilciler Meclisi Başkanı Cuenca’yla makamında görüşerek parlamentolar arası ilişkilerin geliştirilmesine yönelik karşılıklı irademizi teyit ettiklerini ifade etti.

Bilgiç, "Kolombiya Senato Başkanı Sayın Turbay’ı makamında ziyaret ettik ve Türkiye Kolombiya ilişkilerinin her alanda geliştirilmesi imkanlarını ele aldık" dedi.

TBMM Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç Senato ve Temsilciler Meclisi Başkanlarıyla görüşmüşmeleri devam ediyor.

Latin Amerika ülkeleri Kolombiya, Şili, Peru, Ekvator ve Bolivya’nın yer aldığı And Parlamento’suna Türkiye gözlemci üye olarak katılıyor. And Parlamentosunun 2019 Şubat ayı toplantısında almış olduğu kararla Türkiye’nin Parlamentoya Gözlemci Üye olarak katılması kabul edilmişti.

Bu çerçevede Daimi Gözlemci Üyelik statüsünü öngören Siyasi Diyalog ve İş Birliği Antlaşmasını imzalamak üzere Kolombiya’ya giden TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç bu kapsamda Kolombiya Senato Başkanı Sn. Turbay ve Temsilciler Meclisi Başkanı Cuenca ile de bir araya geldi.

Bugünde And Parlamentosunda düzenlenecek törende de Gözlemci Üye ve İş Birliği antlaşmasını imzalayacak.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.