‘Bir dizide oynadım hayatım karardı’

Alkollü halde araba kullanırken kameralara yansıyan Halil Ergün içini BUGÜN gazetesine döktü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Ekim 2010 17:58
‘Bir dizide oynadım hayatım karardı’

Otomobil kullanması 2 yıl yasaklanan Halil Ergün'ün geçtiğimiz günlerde gazeteciler tarafından görüntülenmesini tepkiyle karşıladı. Gazetecilerin kendisini bu şekilde takip etmeyi alışkanlık haline getirdiklerini kaydeden Ergün, "O akşam bana karşı her zamanki rahatsızlıkta bulundular. 40 yılda bir dışarı çıkıyorum zehir ediyorlar. Burnumdan getiriyorlar. Trafik müdürü gibi ehliyetsiz araba kullanıp kullanmadığımı takip ediyorlar" dedi.

İhbar edip ehliyetimi aldırdılar

Ünlü oyuncu o akşam şoförü tarafından Cihangir'e bırakıldığını ancak alkollü olmadığını belirtti. Ergün şöyle konuştu: "Dönüşte sarhoş da olmadığım için şoförüme 'Ben giderim' dedim. Takip ettiler Zekeriyaköy'e kadar. Artık çok güceniyorum. Bu düşmanca, hoyratça bir tavır. Polislere ihbarlar yaparak 2 yıl ehliyetimi aldırttılar. Şimdi de trafik polisliğine soyunmuşlar ehliyetimi soruyorlar. Bütün Türkiye biliyor benim ehliyetimin alındığını. Bu iş filan değil; 'Yaprak Dökümü' yüzünden hayatım karardı. Beni ciddiye aldıklarından değil. Onlar Ali Rıza Bey'in peşindeler. Bu kadar basit . Bu dizi, lanet olsun, bitsin de ben de normal insan haline geleyim. Başkalarına yapsınlar bu hareketleri. Ben içki bile içmem. Beni kamuoyunun gözünde içkici yaptılar. Her dakika içen alkolik bir adam oldum seyircinin gözünde. Evimde benim bira bile içilmiyor. Ayda yılda arkadaş muhabbetinde içerim."

Cihangir'e ayak basmayacağım

İstanbul'da çok sayıda insanın ehliyetsiz araba kullandığını da iddia eden Ergün, yaşadıkları karşısında çok üzüldüğünü söyledi. Bu tür haberlere konu olmanın tarzı olmadığına dikkat çeken ünlü oyuncu, "Bu kadar çarptırmak olmaz ki. Yoksa ben neden bir magazinciyle kötü olayım. Günah diye bir şey vardır. Değer mi bu kadar kalp kırmaya. Bundan sonra Cihangir'e ayak basmayacağım. Yine gittik, yine burnumdan getirdiler. İstanbul'un yarısı ehliyetsiz dolaşıyor. Ben hiç kullanmıyorum da şoförümde var. Saat geç olunca şöförümü göndermiştim. Gazeteciler ehliyetimi sorunca da kızgınlıkla çıkarıp yeğenimin ehliyetini göstermek zorunda kaldım" şeklinde konuştu.

BUGÜN

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.