Birlik Beraberlikle Şehrimiz Kazanacak

Birlik Beraberlikle Şehrimiz Kazanacak

Yayınlanma:
Birlik Beraberlikle Şehrimiz Kazanacak

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, üniversite yönetimi ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Başdeğirmen, “SDÜ, ISUBÜ, MAKÜ bizim değerlerimiz. Projelerde işbirliği içerisinde olursak, çok güzel işler yapacağımız inancındayım. Bu birlik beraberliğimizin devamıyla şehrimiz kazanacak” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile ITSO başkanlığı döneminde birçok faaliyet ve organizasyonda birlikte olduklarını söyleyen SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, “Isparta Belediye Başkanı olduğu için çok mutlu olduk, başarılar diliyoruz. Isparta’mız, bölgemiz için hayırlı çalışmalar yapacağını biliyoruz. Üniversite olarak da her zaman başkanımızın yanında olacağız. Zamanında bizlere çok büyük katkılar yapmıştı, başkan olarak da yapacağını biliyoruz” dedi.

Başkan Başdeğirmen ile hukuklarının çok eskiye dayandığını söyleyen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz da, “Başkanımızla yeni görevinde etkin işbirliği sürecini devam ettireceğiz. Şükrü başkanımın gerek kişiliği, gerek bilimle, akademi dünyasıyla olan yakın iletişimi, etkileşimi gerekse kendi vizyonuyla üst üste koyduğumuzda bu dönemin SDÜ, ISUBÜ ve MAKÜ ile bölgesel anlamda çok ciddi çalışmalarda hem partnerlik hem proje ortaklığı ve birlikte çalışmanın yapılabileceğini düşünüyorum. Başkanımıza başarılar diliyoruz. Isparta’mız, bölgemiz için hayırlı uğurlu olsun” görüşlerinde bulundu.
Değerli misafirlerini makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini ifade eden Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, “Memleketimizin ilerlemesi ile alakalı istişarelerde bulunduk. Bu görüşmenin içerisinde önce işbirliği var. Üniversitelerimizle, belediyemiz nasıl bir işbirliği içerisinde şehrimize katkı sağlayabilir, bu çok önemli. Üniversitelerimiz ile belediyemiz aynı anda, aynı fikirlerde, proje tartışmalı ortamlarda beraber olduğu sürece şehrimizin bundan çok iyi bir şekilde faydalanması mümkün. Bunları yapmak için yıllardır hazırlık içerisindeyiz. Buradaki hocalarımızla bundan önceki görevimde de birçok konuda işbirliği içerisinde çalışmalar yaptık. O çalışmaların neticesinde de çok güzel gelişmeler oldu, şehrimize katkılar sağladık. Bundan sonra çok daha fazlasını yapacağız. Bulunduğumuz bölgede üç büyük gelişmiş üniversitemiz var. Bunların değerini iyi bilmemiz gerekiyor. SDÜ, ISUBÜ, MAKÜ bizim değerlerimiz. Batı Akdeniz’in iki incisi olan birbirine en yakın Isparta, Burdur’un kardeş olarak bu projeleri hazırlaması hem Isparta’mıza, hem Burdur’umuza değer kazandıracaktır. Belediye olarak bizlerde işbirliği içerisinde bu değerlerimizi koruyarak çalışmalar içerisinde olmak için destek istiyoruz. Üniversitemizin Isparta merkezdeki ulaşım, şehir trafiği, gelişmişlikle alakalı birçok çalışmaları var, onlardan da faydalanmak istiyoruz. Hem kültür, hem turizm anlamında da destek alacağımız inancındayız. Ekonomik, kültürel olarak üniversitelerimizin bizlere büyük katkıları var. Bunların bilincindeyiz. Projelerde işbirliği içesinde olursak, hepimizin vizyonunu birleştirerek çok güzel işler yapacağız. Bu birlik beraberliğimizin devamıyla şehrimizin kazanacağı inancındayım” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.