Biz Birlik Oldukça Bileğimiz Bükülmez

Biz Birlik Oldukça Bileğimiz Bükülmez

Yayınlanma:
Güncelleme: 31 Mayıs 2019 14:50
Biz Birlik Oldukça Bileğimiz Bükülmez

Isparta’da taksici esnafı, uzun yıllar sonra bir belediye başkanıyla bir sahur programında bir araya geldi. ESKKK Altıncı Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, “Şükrü Başkanımızın başarılı olması için çalışma yürüteceğiz, ona destek olacağız” dedi. Başkan Başdeğirmen “Bizler böyle birlikte olduğumuz sürece kimse bileğimiz bükemez” diye konuştu.

Isparta’da şoför esnafı özlediği tabloya Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’le kavuştu. ESKKK Altıncı Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural ve Isparta Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yücedağ’ın davetiyle Başkan Başdeğirmen, taksici esnafıyla sahurda buluştu. Programa ITSO Başkanı Mustafa Tutar ve Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Büyükçulcu da katıldı. Samimi ve sıcak ortamda geçen buluşmada, taksici esnafı çözüm bekledikleri konuları Başkan Başdeğirmen’e aktardı.

ŞÜKRÜ BAŞKANA DESTEĞİMİZ TAMDIR
ESKKK Altıncı Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, Başkan Başdeğirmen’in destekçisi olduklarını söyledi. Başkan Tural, şöyle konuştu: “Öncelikle sahur davetimizi kırmayarak bizlerle bir araya gelen Belediye Başkanımıza ITSO Başkanımıza, Belediye Başkan Yardımcımız ve meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Isparta’da özlediğimiz tablo işte buydu. Taksici esnafımız geçmiş dönemde horlandı, itildi, kakıldı. Şahsi durumlardan dolayı barakası, durağı kaldırılmak istendi. Bunlarla mücadele ederek buralara geldik. Allah’a şükürler olsun. Şimdi bugün sağlanan birliktelik çok önemli. Bazı şeyler eksik kalabilir, yapılabilir yapılmayabilir ama biz her zaman birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Taksici esnafımızın her zaman güçlü desteğini gördük. Hem bizi hem biz kimi destekliyorsak onu destekliyorsunuz. Sizlere teşekkür ediyorum. Bu seçimlerde özellikle taksici esnafımız, belediyede değişim olması için birebir çalıştı. Sayın Belediye Başkanımız ‘Seçimlerden sonra hem sizlerden hem belediyemizden bir görevli olsun. Birlikte taksi duraklarını dolaşıp eksiklikleri tamamlasınlar, duraklarla ilgili bir düzenleme yapalım. Yarın biz görevden gitsek bile taksi esnafımız mağdur olamasın” dedi. Tabi Şükrü Başkanın biz bir dönem değil uzun yıllar belediye başkanlığı yapmasını istiyoruz.

SÖZDE DEĞİL ÖZDE BAŞKAN
Kendisi sözde değil özde belediye başkanı. Kendisi içimizden biri. Bunu her yerde söylüyoruz. 1994 -99 yılları arasında esnaf teşkilatının içinden Mehmet Aybatılı başkanımız belediye başkanı oldu. O dönem tüm esnafımız, Isparta halkı rahat etti. Şükrü Başkanımız da öyle. Biz hem başkanımızın başarılı olması için çalışma yürüteceğiz, ona destek olacağız. Kendisinin de esnafımıza katkı sağlayacak hizmetleri hayata geçireceğinden zaten şüphemiz yok. Bundan böylede diğer esnaf kesimleriyle, esnaf gruplarıyla, oda başkanlarımızla zaman zaman bir araya gelerek diyalog ve istişare içinde kendileriyle ortak hizmet üretmeye devam edeceğiz ” dedi.

BİRLİKTE OLDUĞUMUZ SÜRECE
KİMSE BİLEĞİMİZİ BÜKEMEZ
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de birlikteliğin önemine vurgu yaparak taksici esnafına durakları düzenleme müjdesi verdi. Başkan Başdeğirmen, şunları söyledi: “Öncelikle taksici esnafımıza sahur davetiniz için teşekkür ediyorum. Ahmet Başkanıma teşekkür ediyorum. Kendisinin birlik ve beraberliği sağlamada profesyonel bir yapısı var. Bizler bu birlikteliği, beraberliği sürdürmeye devam edeceğiz. Oda başkanlarımıza bakıyorum, her zaman birlikteler, tek yumruk halindeler. Bu da her yerde olan bir şey değil. Biz bunu seçim döneminde de gördük. Ahmet Başkan seçim bürosuna ziyarete gelmek istediğini söyledi. Ben sandım ki mesai saati de olunca 40 kişi falan gelir diye. Ama 400 kişi gelince şaşırdık kaldık. Herkesin iş zamanı ama hadi gidiyoruz deyince esnafımız toplanıp geldi. Bu maddiyatla, parayla falan olacak iş değil. Gönül ve sevgiyle olacak bir iş. Tabi özlem vardı. Bugünleri yaşamak için mücadele vermemiz gerekiyordu. Birlik ve beraber olarak bizler buralara geldik. Bizler böyle birlikte olduğumuz sürece kimse bileğimiz bükemez. Önemli olan doğruyu, güzeli layıkıyla yapabilmek. Birbirimize güven duyduğumuz sürece şehrimize en güzel hizmetleri getireceğimiz inancındayım. Örneğin buradaki taksi durağımız benim yüzümden çok sıkıntı çekti. Önceki Belediye yönetimi tarafından yaptırımlar oldu. Yerinden kaldırıldı buraya getirildi oraya taksi koyma dendi. Biz bunları gördük.

TAKSİ DURAKLARINA DÜZENLEME GELİYOR
Taksici esnafımızın desteğini hep gördüm ve bugün burada onlarla böyle güzel bir ortamda sohbet edebiliyorum. Tabi bizim de esnaflıktan gelmemiz birbirimizi daha iyi anlamamızı sağlıyor. Isparta Belediyesi 300 milyon lira bütçeli, 1750 personeli olan kocaman bir ticarethane. Alıyor, satıyor, hizmet üretiyor. Biz de ticaretten geldiğimiz için bu konuda çok fazla kafamızı yormadan hizmet üretme gayretindeyiz. Paranın yönetilmesi çok önemli. Personel yönetimi çok önemli. Bir de esnafımızla diyalog çok önemli. Sizler ticaretinizi yapıp rızkınızı kazanırken, huzurlu rahat olmalısınız. Acaba akşam bana şunu söyledi acaba yarın ne olur yazıhanem kapanır mı? artık bunlar olmayacak. Artık bir düzenleme gelecek. Bölgelerinizi ayarlayıp orada rahat bir şekilde kalmanızı sağlayacağız. Beraber bir komisyon oluşturacağız. Çok güzel yapılarla şehrimize yakışır güzellikte duraklar oluşturulmasını sağlayacağız. Yerini beğenmeyene yeni yer üretmeye çalışacağız. Uyum ve istişare içinde birlikte hizmet üreteceğiz. Paranızı kazanırken huzurlu olacaksınız.”

KAVŞAK ONAYLANDI GES YATIRIMI ALINIYOR
SOSYAL KONUTTA 4 BİN DAİRELİK ARAZİ ÜRETİLDİ
Şimdiye kadar ki görev süresi boyunca yapılan hizmetlere yönelik de bilgi veren Başkan Başdeğirmen, “Göreve geldikten sonra ilk yapacağımız yerlerden birinin ITKM’nin açılması olacağını söylemiştik. Çalışmalara başladık. TMSF ile anlaştık. Camiyi önce açalım dedik. Hızlı bir çalışmayla bitirdiler. Allah nasip etti. Kadir gecesinde teravih namazını Pazar yeri camisinde kılacağız. Sahura kadar programımız var. Esnafımızı buraya davet ediyorum. Verdiğimiz sözleri yerine getirmeye başladık. Şehir Hastanesi önünde yapılacak üst geçidin ihalesi yapıldı. Yürüyen merdivenli asansörlü geçit yakın zamanda yapımına başlanacak. Kolçelik Kavşağı projesi onaylandı. Yan yol çalışmaları başladı. Meddem Hastanesi arkasındaki köprü de bayram sonrası yapılıyor. İkinci sırada yeni terminalin kavşağı yapılacak. Üçüncü olarak Diş Hastanesi, dördüncü de Şehir Hastanesi önü kavşağı yapılacak. Yaşlılarımızın evde kişisel bakımlarına yönelik hizmetimiz başladı. Bugüne kadar Isparta’ya güneş enerjisi kurulmamış. Devlet üç ile GES yatırımı izni verdi. Bunlardan biri de Isparta. Senirce’de 500 dönüm hazine arazisi vardı. Gelir gelmez burayı ücretsiz devredin diye müracaat ettik. Onun da olurunu aldık. Arazi devredildi. TOKİ ile ilgili çalışmalarımızda Botanik Parkın arkasında 353 dairelik projenin 750 daireye çıkması için çalışma başlattık. Şu anda 4 bin daire sosyal konut yapabilecek yerimizi ürettik. Halife Sultan Mahallesinde beş aydır asfalt kazılmış asfalt olmadığı için dökülememiş. Gelir gelmez Meclis Başkanvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç Bey’den asfalt istedik. Kendisi 30 kamyon asfaltın Özel İdare’den alınmasını sağladı ve oranın da asfaltını bitirdik. Şu an gidişat çok güzel sıkıntılarımız elbet var ama hepsini aşabilecek güçteyiz” dedi.
Sahur programı yapılan duanın ardından son buldu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.