Bize Rakam Dayanmaz

OVP'de büyüme hedefinin yüzde 6,8 olarak revize edildiğini belirten Bakan Ergün, "Ancak ben bu rakamı da rahatlıkla aşacağımıza inanıyorum" dedi

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Ekim 2010 20:41
Bize Rakam Dayanmaz

Dün açıklanan OVP'de büyüme hedefini yüzde 6,8 olarak revize ettiklerini belirten Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, bu rakamın rahatlıkla aşılacağına inandığını söyledi.

Nihat Ergün, CNR Expo Fuar alanında düzenlenen 13. Uluslararası Metal İşleme ve Teknolojileri Fuarı'nın (TATEF 2010) açılışında yaptığı konuşmada, TATEF 2010'un dünyadaki en büyük sanayi zirvelerinden birisi olma özelliğini taşıdığını belirtti.

Ergün, küresel krizden çıkışın başladığı günlerde hükümetin hazırlandığı OVP'de, 2010 yılı için büyüme tahmininin yüzde 3,5 olarak belirlendiğini anımsatarak, bu hedefi belirledikleri zaman, bu hedefin son derece mütevazı bir hedef olduğunu, Türkiye'nin potansiyelinin çok daha büyük olduğunu da ifade ettiklerini hatırlattı.

Ergün, 'Dün açıkladığımız yeni OVP'de büyüme hedefini yüzde 6,8 olarak revize ettik; ancak ben bu rakamı da rahatlıkla aşacağımıza inanıyorum. Zira bugün Türkiye, kamu maliyesi ve finans gibi krize neden olan alanlarda, dünyanın en iyi durumda olan ülkelerinden birisidir" dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.