Bizim Son Dakikamız, Ön Dakikamız Yok

Bizim Son Dakikamız, Ön Dakikamız Yok

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Şubat 2019 12:04
Bizim Son Dakikamız, Ön Dakikamız Yok

Isparta Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, görev süresi boyunca gece-gündüz çalıştıklarını söylerken, ‘niye bazı yatırımları son dakika başlattı’ diyenlere cevap verdi. Günaydın, 1,5 yıl önce ‘ben seçime yarım saat kala ihale yapabilirim’ dediğini hatırlatarak, “Bizim son dakikamız, ön dakikamız yok. Seçim yaklaşınca iş yapıldığı Türkiye’de bir alışkanlık haline gelmiş, gösteriş amaçlı iş yapıldığı için bizi de öyle zannedenler oluyor” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, , Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinin altında inşası devam eden Mustafa Kemal Atatürk Güreş Alanı ve Spor Kompleksinde incelemelerde bulundu. Tesislerin yapımında son noktaya yaklaşıldığını ve şu anda membran sistemleri, yine duş ve lavaboların fayans döşeme çalışmalarının da bitmek üzere olduğunu söyleyen Başkan Günaydın, görev süresince gece-gündüz çalıştıklarını kaydetti.

SON DAKİKAMIZ, ÖN DAKİKAMIZ YOK
Son olarak temeli atılan ve yapımı devam eden çalışmalarla ilgili olarak ‘Niye bunu son dakika yaptı?’ diye konuşanların olduğunu hatırlatan Günaydın, “Biz seçimle ilgili çalışmıyoruz son saniye bile ihale yapan bir belediyeyiz. ‘Niye bunu son dakikada yaptı? diye olumsuz konuşanlar oluyor. Bizim son dakikamız, ön dakikamız yok. Biz gece-gündüz çalışıyoruz. Seçim yaklaşınca Türkiye’de iş yapıldığı bir alışkanlık haline gelmiş, gösteriş amaçlı iş yapıldığı için bizi de öyle zannedenler oluyor” dedi.

BİZ HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ NEDEN BUNLARIN AKLI ERMİYOR?
Mustafa Kemal Atatürk Güreş Alanı ve Spor Kompleksi için ‘Bu tesis seçim için mi yapıldı?’ diye soran Başkan Günaydın, “Biz proje ve hizmet için çalışıyoruz. 1,5 yıl önce ‘ben seçime yarım saat kala ihale yapabilirim’ demiştim. Huzurevinin temelini attık, bu seçim için mi? Huzurevi projesi için bir buçuk yıl önce çalışmaya başlandı. Neden bunların aklı ermiyor. Biz çalışıyoruz ve Isparta’mızı Avrupa şehirlerinin üzerine çıkarma projemiz var. Bizim her vaktimiz kıymetli. Bizde seçim öncesi, seçim sonrası diye bir şey yok” görüşlerinde bulundu.

TÜRK ULUSUNA YAKIŞIR BİR TESİS KURUYORUZ
Mustafa Kemal Atatürk Güreş Alanı ve Spor Kompleksinde peyzaj çalışmalarına başlayacaklarını dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Oturma guruplarının bulunduğu ayak yerleri çim ekilecek. Baktığınızda taş değil yeşil görünecek. Vatandaşlarımız yeşilin içerisinde oturacak. Teknik ekibimizle son çalışmalarımızı inceliyoruz. Burada yağlı pehlivan güreş olimpiyatı yapılacak. Türkün milli sporu olan yağlı güreşe büyük önem veriyoruz. Türk ulusuna yakışır bir tesis kuruyoruz. Yine burada bayramlar, kutlamalar, konserler yapılabilecek. Gökkubbe ile birlikte birbirini tamamlayan meydanlarıyla da büyük bir tesis haline geliyor. Yine bu alanda yürüyüş yollarımız yer alacak. Isparta'nın her tarafı gül bahçesi oldu. Burası da gül bahçesi olacak. Bu tesisimiz parlayacak ve Isparta hizmetinde çok önemli aktiviteler burada olacak. Bu tesislerimizin hayırlı olması temennisinde bulunuyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum