Bu Beladan Kurtulmak İçin Topyekun Mücadele

Bu Beladan Kurtulmak İçin Topyekun Mücadele

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Haziran 2019 13:11
Bu Beladan Kurtulmak İçin Topyekun Mücadele

2019’un ikinci Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Valilik Göl Toplantı Salonunda Vali Ömer Seymenoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Seymenoğlu, bağımlılıkla mücadelenin toplumun tüm kesimleriyle topyekun yapılması gerektiğine işaret etti.

Toplantıya kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri katıldı. Bağımlılıklarla mücadele anlamında daha önceki toplantılarda alınan kararlar eşliğinde Isparta’da yapılan çalışmalar ele alındı.

Toplantıdaki konuşmasında toplumun her kesimini bağımlılıkla mücadele konusunda seferber olmaya çağıran Vali Seymenoğlu bağımlılıkla mücadelenin öncelikleri arasında olduğunu söyledi. Vali Seymenoğlu, “Bağımlılığın telafisi çok zor arkadaşlar. O yüzden Isparta İlinde benim birinci önceliğim bağımlılıkla mücadele. Bağımlılık hem emniyet ve asayişin, huzur ortamının bozulmasına en hızlı ve en güçlü etki eden bir sıkıntı. Bu sadece Isparta’da değil, bu ülkemizin sorunu 81 ilin sorunu hatta dünyanın sorunu. Allah’ımıza şükürler olsun belki dünyadaki diğer ülkeler kadar bizde henüz çok üst seviyelerde bir sorun haline gelmedi ama gelmeyecek anlamı da taşımaz.

“BU İŞ SADECE EMNİYETLE
OLACAK İŞ DEĞİL”
Benim sizlerden ricam önceliklerimizin birinci sırasında olması. Bu sadece emniyet ve jandarmayla takip edilen polisiye tedbirlerle veya adliye ayağında savcılıklarla yürütülecek bir mücadele değil. Bunu bir kere kabul etmemiz lazım. O yüzden bunu topyekûn yapmamız lazım. Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, okullarımızla, velililerimizle, anne babalarımızla, akrabalarımızla yani toplumun bütün katmanlarıyla bu işin içine girersek başarılı olabiliriz.” dedi.

“TEKNOLOJİYİ BİLİNÇLİ
KULLANMALIYIZ”
Konuşmasında teknoloji bağımlılığına da değinen Vali Seymenoğlu, “Teknolojiyi bilinçli ve akılcı, güvenli kullanmadığımız takdirde o da ayrı bir sıkıntı. O yüzden teknolojiyi bilinçli ve akılcı kullanmak için eğitim faaliyetlerine ağırlık vermeliyiz.” dedi Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında; İl Müftüsü Bayram Şahin, İl Tarım ve Orman Müdürü Enver Dolunay, Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanlığı Prof. Dr. Tuncay Yiğit ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden Polis Memuru Engin Çağlar tarafından katılımcılara kurumlarının yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.