Bu Çile Öğrencilere Reva Mı?

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı son günlerde gündeme gelen traktörle öğrenci taşıma sistemini eleştirdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Nisan 2022 08:53
Bu Çile Öğrencilere Reva Mı?

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı son günlerde gündeme gelen traktörle öğrenci taşıma sistemini eleştirdi. Halıcı taşımalı eğitimimn tehlikeli olduğunu belirterek "bu çile öğrencilere reva mı?" dedi. 

Halıcı yaptığı açıklamada "Öğrencilerimizin hayati tehlikesi hepimiz için önemlidir. Hiçbirimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı ve ailelerinin gözbebeği çocuklarımızın burnunun bile kanamasını istemeyiz.Ancak geldiğimiz süreçte görüyoruz ki taşımalı eğitimde hala daha taşıyamama sorunu yaşanıyor.

Köy halkını, muhtarları ve öğrencileri kendi kaderlerine terk etmek doğru mu? Öğrencilerimizin bu tehlikeli olabilecek araçlar ile okullarına götürülmesini doğru bulmuyoruz. Taşımalı eğitimin ne kadar yanlış olduğunu her fırsatta dile getirdik.

Geldiğimiz noktada görüyoruz ki ihale yapılamaz ise taşımalı eğitim aksar. Yalvaç ilçemizde bunun sonucunu da görüyoruz. AKP iktidarının eğitim sistemine verdiği zararlar açıkça ortadadır. İlçe Milli Eğitim Müdürü mesaj atıyor, Muhtarlarımız da kendi imkanlarıyla öğrencilere bir çözüm buluyor. AKP milletvekilleri nerede? Konudan haberleri bile yok, vatandaş kendi imkanlarıyla çocuklarını okullara götürmek zorunda kalıyor.

“Bir ülkeyi geri bırakmak istiyorsanız;İşgal etmek yerine o ülkenin eğitim sistemini bozun yeter.” sözleri maalesef hala hafızamızda yerini koruyor. Taşımalı eğitimin başladığı ilk günden itibaren AKP iktidarına anlatmaya çalışıyoruz. Yanlış yapıyorsunuz, bu eğitim sistemi ülkemizin gelişmesine yönelik katkı sağlamaz. Tekrar tekrar anlayacağız.

En kısa sürede bu yanlıştan dönülmeli, öğrencilerimizi okullarına güvenli bir şekilde götürülmelidir ya da her sene sorunlar ile karşılaştığımız taşımalı eğitim statüsünden vazgeçilmelidir." dedi

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.