“Bu emaneti iktidarla taçlandıracağız”

“Bu emaneti iktidarla taçlandıracağız”

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Ocak 2020 09:03
“Bu emaneti iktidarla taçlandıracağız”

Geçtiğimiz hafta merkez ilçe kongresini tamamlayan CHP’de dün devir teslim töreni vardı. CHP’nin çiçeği burnunda merkez ilçe başkanı Erdal İnceayan, görevi teslim alırken, “Bu emaneti iktidar ile taçlandıracağımıza söz veriyoruz” dedi. 

Tüm ilçelerde kongrelerini tamamlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde dün Merkez İlçe devir teslim töreni yapıldı. 

Hastane Caddesi’ndeki Merkez İlçe örgütünde düzenlenen törende konuşan İl Başkanı Ahmet Kürkçü, “37’nci kongremizi yapıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi köklü bir partidir. Ben önceki Merkez İlçe yönetimine çok teşekkür ediyorum. Yeni yönetime büyük başarılar, kolaylıklar diliyorum. Merkez İlçe teşkilatının yükü gerçekten çok ağır. Erdal İnceayan arkadaşımızın bu sürece çok katkı sağlayacağını düşünüyorum. Partimnizde yeni bir anlayışla kılcal damar örgütlenmesine başlayacağız” dedi. 

YENİ YÖNETİME BAŞARILAR DİLEDİ 

Görevini yeni başkan Erdal İnceayan’a devreden Merkez İlçe eski Başkanı Cem Erdal da konuşmasında Demokrasimizin bir vazgeçilmezi olarak kongremizi tamamladık. Ben sürecin partimize hayırlı olmasını diliyorum. Benimle bu dönemde yol yürüyen yöneticilerimize ve desteğini benden esirgemeyen üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Merkez İlçe olarak 2 seçim geçirdik. Alnımızın akıyla bu yolu yürüdüğümüzü düşünüyorum. Elbette zor bir görev. Yeni görev alan arkadaşlarımıza bu görevde kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

AHENK VE ANLAYIŞ BİRLİĞİ 

İki listenin yarıştığı kongrede ipi göğüsleyerek Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna oturan Emekli Astsubay Erdal İnceayan da “Ben bugün burada bulunan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cem başkanımızla 2 yıl birlikte görev yaptık. Cesur ve kararlı davranışlarıyla kendisini tanımaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Görev sürecimiz içerisince her zaman bizim önümüzü açtı ve büyük yol kat ettik.  Ahenk ve anlayış birliği içerisinde ilk yönetim kurulu toplantımızı yaptık. Görev dağılımımızı gerçekleştirdik” dedi. 

HEDEF İKTİDAR 

İnceayan, partisinin 97 yılda bir çok merhalelerden geçtiğini belirterek emaneti iktidar ile taçlandırma sözü verdi. İnceayan, “Bu parti 97 yılda ne merhalelerden geçti. Şimdi üzerimizdeki görev, bu emaneti iktidar ile taçlandırmak. Durmadan çalışacağız. 

Burada İl Başkanımız Ahmet Kürkçü’ye de çok teşekkür etmek istiyorum. Kendisiyle çok başarılı işler yaptık. Yeri geldi akıl danıştık, yeri geldi sorunlara çözüm aradık birlikte. O hep bizim yanımızda oldu. Bundan sonra da yardımlarını esirgemeyeceğinden eminim” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından yeni yönetim, önceki başkan Cem Erdal’a verdiği başarılı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.