Bu Kartlara Sevginizi Ekleyip Sevdiklerinize Gönderin

Bu Kartlara Sevginizi Ekleyip Sevdiklerinize Gönderin

Yayınlanma:
Bu Kartlara Sevginizi Ekleyip Sevdiklerinize Gönderin

“Bak postacı geliyor…” diye başlayan o çocuk şarkısını artık duymuyoruz… Zaten postacı da kredi kartı borçlarından başka bir şey getirmez oldu… Ama bu bayram teknolojiye yenik düşen geleneklerimizi canlandırmak ve kentin tanıtımına katkı sunmak için Isparta Belediyesi ve PTT Başmüdürlüğü kolları sıvadı… Kart ve pul belediyeden, göndermek ise sizden…


“Bak postacı geliyor, selam veriyor… Herkes ona bakıyor merak ediyor…” çocukluğumuzda sıkça kulaklarımızda yankılanan, dillerimize pelesenk olmuş bir çocuk şarkısı… Ama gelişen teknoloji ile birlikle birçok geleneğimiz unutulmaya yüz tuttu. İşte onlardan bir tanesi de bayramlarda sevdiklerimize gönderdiğimiz tebrik kartları… Üzerinde Isparta’nın fotoğraflarının yer aldığı o tebrik kartları, postacı amcanın eliyle sevdiklerimize ulaşmıyor artık. İnternet çağında bir tuşa basarak, ruhsuz sevgilerimizi gönderiyoruz sevdiklerimize…

İşte bu teknoloji handikapının farkına varan Isparta Belediyesi, örnek bir kampanya ile sevgileri yeşertmeyi, bir taraftan da kentin tanıtımına katkıda bulunmayı iş edindi. Isparta Belediyesi ile PTT Başmüdürlüğü işbirliğinde geçmiş bayram gelenekleri günümüze taşınıyor. 'Kartı ve Pulu Isparta Belediyesi’nden, Göndermesi Vatandaştan’ kampanyası ile bu bayram teknolojik kutlamalar gölgede kalacak.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in geleneklerin yaşatılmasına yönelik duyarlı yönetim ilkesi doğrultusunda önemli bir çalışma başlatıldı. Isparta Belediyesi ile PTT Başmüdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında Isparta halkı özlediği kartpostallarla buluşturulacak.

'Kartı ve Pulu Isparta Belediyesi’nden, Göndermesi Vatandaştan’ kampanyası ile bu bayram teknolojik kutlamalar gölgede kalacak. Kampanya kapsamında bastırılan Isparta’yı tanıtıcı kartpostallar halka ücretsiz dağıtılmaya başlandı.

Kartpostalların gönderme ücreti yok. Isparta Belediyesi’nin basımını üstlendiği 1 TL’lik lavanta ve gül resimli pullar kartpostalların gönderiminde kullanılıyor. PTT, kampanya kapsamında eskiden olduğu gibi Valilik karşısındaki PTT önünde kartpostalları sergilemeye başladı.
PTT Başmüdürü Baki Yılmaz, böyle bir geleneğin yaşatılmasına verdiği destekten ötürü Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de çocukluk ve gençlik dönemlerinde PTT önünde sıralanan kartpostal satıcılarını hala unutamadığını söyledi. Böyle bir kampanyaya destek vermekten çok mutlu olduklarını belirten Başdeğirmen, “Teknoloji geliştikçe vatandaşlarımız bayram kartlarını unuttular. Bayram kartlarının yerini cep telefonundan kısa mesajlar, internetten elektronik postalar almaya başladı. Doğal olarak alınan bir kart ile elektronik posta insanlara aynı hazzı vermese de teknolojiyi kullananlar için zaman artık çok önemli. Bir dakika bile sürmeyen işlemler dururken, eski gelenekler artık cazibesini yitiriyor, yitirmek zorunda kalıyor. Siz nasıl düşünürseniz, düşünün. Ben "İyi bayramlar" veya "Yeni yılını kutlar ve seni en içten sıcak duygularımla öperim" gibi basit, iddiasız ama gerçekten kendi kelimelerimizle ve kendi yazımızla ifade ettiğimiz o gerçek sevgi, gerçek saygı dolu, bin bir çeşit renkli resimli kartlarını bugün çok özlüyorum. Halkımızın da özlediğini biliyoruz. Bu nedenle böyle bir kampanyaya destek verdik. Eskiden olduğu gibi PTT’miz önünde kartpostallar olacak. Pulunu da biz vereceğiz. Halkımıza sadece yazmak ve göndermek kalıyor. Gelin bu bayram kutlama mesajlarımız sıcak, samimi ve içten olsun” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tebrik kartı gönderdi. Öte yandan EKKK Altıncı Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural da birlik genel başkanına tebrik kartı gönderdi. ITSO başkanı Mustafa Tutar ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birlik Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na tebrik kartı gönderdi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum