CHP İl Başkanı Yalım Halıcı:Isparta Sahipsiz Değil!

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın Öğrenci Memnuniyet Düzeyleri araştırmasının sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma:
CHP İl Başkanı Yalım Halıcı:Isparta Sahipsiz Değil!

CHP İl Başkanı Yalım Halıcı, Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın Öğrenci Memnuniyet Düzeyleri araştırmasının sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Halıcı açıklamasında "Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı’nın Öğrenci Memnuniyet Düzeyleri araştırmasının sonuçlarını büyük bir üzüntü ile karşılıyoruz.

Yapılan araştırmanın sonuçları gösteriyor ki Isparta son 5 yılda 20 sıra gerilemiş. A+ düzeyinden B düzeyine düşüşün sebeplerinin çok iyi analiz edilmesi gerekiyor diyen Halıcı; Ancak, görüyoruz ki iktidar koltuğunda oturanlar, iktidar partisinin Isparta Milletvekilleri ve AKP’li Isparta Belediyesi bu durumdan bir hicap duymamaktadır.

Önümüzde bir Eskişehir örneği var. Üniversite dostu, öğrenci dostu şehirler araştırmalarında sürekli birinci sırada yer alıyor. İşte o modele dikkat çekmek gerekiyor.

Isparta Belediye Başkanı Sayın Başdeğirmen ve iktidar partisi milletvekillerine seslenmek istiyorum: Eskişehir gibi bir örnek önümüzde duruyorken, SDÜ ve ISUBÜ gibi prestijli üniversitelerimiz varken, Isparta neden böyle bir pozisyona düşüyor.

Sizler, iktidarın gücünü arkamıza almamız gerekiyor, bize destek verin derken hangi güçten söz ediyordunuz?Eğer böyle bir güç varsa bu gücü nerede ve kimler için kullanıyorsunuz?

Konserleri iptal edilen bir şehir, öğrencilerin barınma sorunları yaşadığı bir şehir, fahiş fiyatlı öğrenci evlerinin olduğu bir şehir, kış şartlarında elektrik kesintileriyle anılan bir şehir ve toplamında öğrencilerin memnun olmadığı kente imza attığınızın farkında mısınız?

Bu araştırma sonucunda ortaya çıkan rakamlar sizler için bir şey ifade ediyor mu?

Ve üniversitelerimizi yönetenler. Sizin de bu tabloda bir payınız var. Bilim üreten üniversitelerimizi siyasilerin çiftliğine çevirmekten vazgeçin.

Siyasetin değil, liyakatin hüküm sürdüğü üniversiteler için çalışın.Üniversitelerimizi yönetenlere söz veriyoruz. Sizi siyasetin elinden kurtaracağız.

CHP iktidarında bilim üreten, kültür ve sanat üreten üniversiteler olacak. Siyaset değil, liyakat esas alınacak.Buradan söz veriyoruz. Isparta’ya söz veriyoruz. Üniversitelerimize söz veriyoruz. Öğrencilerimize söz veriyoruz. Katma Değeri Yüksek bir şehir oluşturacağız.Isparta’yı bu tablodan kurtaracağız.

CHP iktidarında mutlu öğrenciler, mutlu akademisyenler, mutlu esnaflar, mutlu bir toplum oluşturacağız.Üniversitelerimiz yeniden bilgi üreten, bilim üretin üniversiteler olacak.Söz veriyoruz;

Isparta Sahipsiz Değil

Söz veriyoruz; AKP iktidarının yarattığı tahribatı çok kısa süre içerisinde tamir edeceğiz.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceği emanet ettiği gençlerimize söz veriyoruz; mutlu bir şehirde, öğrenci dostu bir şehirde eğitimlerini tamamlayacaklar ve geleceğe adımlarını atacaklar.

İktidarın Isparta’daki temsilcileri açısından bir utanç tablosu olan bu tabloyu değiştirmek için omuz omuza çalışacağız.Ve son söz: Bize katılın; birlikte değiştirelim.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.