Çirkin Bir Olay İle Karşı Karşıyayız

Fatma Karaarslan Cıgalı, Isparta'da M.Y. isimli şahsın 2 zihinsel engelli genç kız ile yaşadığı ahlak dışı ilişkiyi üzülerek ve esefle öğrendiklerini söyledi.

Yayınlanma:
Çirkin Bir Olay İle Karşı Karşıyayız

MHP Isparta Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikalarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı Fatma Karaarslan Cıgalı, Isparta'da M.Y. isimli şahsın 2 zihinsel engelli genç kız ile yaşadığı ahlak dışı ilişkiyi üzülerek ve esefle öğrendiklerini söyledi.

Açıklamasında ise; "Isparta’da bir kendini bilmez, şeref ve haysiyet yoksunu bir kişinin 2 zihinsel engelli kızımızla yaşadığı ahlak dışı ilişkiyi üzülerek ve esefle öğrendik. Bu konu taraflı tarafsız toplumun tüm kesimlerini insani bir görev olarak ilgilendirmektedir. Kaldı ki bu konu beni; hem engelli çocuk velisi olarak, hem anne olarak hem de Milliyetçi Hareket Partisi il Başkan Yardımcısı Kadın Aile Çocuk ve Engelli politikaları (KAÇEP) Başkanı olarak son derece rahatsız etmiş ve tüm insani duyarlılığım ile bu paylaşımı yapmama sebep olmuştur.

Milli ve manevi değerlerine son derece önem veren bir toplum olarak ne dinimizde ne de kültürel ve geleneksel yaşantımız içerisinde yer almayan, aksine aşağılanan çirkin bir olay ile karşı karşıya kalmış bulunuyoruz. Vicdanlarımızın yaralandığı bu durum insani değerlerimizi ve toplumsal değerlerimizi sorgulatır hale gelmiştir. Yaşanan bu insanlık dışı olaydan rahatsız olduğumuzu, şiddetle kınadığımızı ve sorumlularının adli ve insani boyutta takipçisi olacağımızı belirtmek isterim. Asla kabul edilemeyecek bu çirkin olayda adı geçen kim varsa tamamının en ağır şekilde cezalandırılması, benzer olayların caydırıcılığı yönünde son derece önem arz etmektedir" dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler