‘Cumhur İttifakı Gökmen Beyle, Şükrü Bey Arasında Mı?’

‘Cumhur İttifakı Gökmen Beyle, Şükrü Bey Arasında Mı?’

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Şubat 2019 09:25
‘Cumhur İttifakı Gökmen Beyle, Şükrü Bey Arasında Mı?’

MHP İl Başkanı Nail Bayram, AK Parti Adayı Şükrü Başdeğirmen ile İYİ Parti Adayı Gökmen Gökmenoğlu’nun birbirlerine bir şey söylemediğini ileri sürerek, “Cumhur İttifakı Gökmen Beyle, Şükrü Bey arasında mı? Niçin birbirlerine bir şey demiyorlar?” diye sordu.

MHP İl Başkanı Nail Bayram, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın seçim çalışmalarına katıldı. Bayram, 15 Temmuz süreci ve Cumhur İttifakına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. MHP İl Başkanı Nail Bayram 15 Temmuz’da yaşanan darbe teşebbüsünün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hükümete verdiği tam destekle engellendiğini aktardı. Bayram, 15 Temmuz sonrasında oluşan Cumhur İttifakına değindi.
MHP İl Başkanı Nail Bayram konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
ALINAN KARAR DOĞRULTUSUNDA SİYASETİMİZE DEVAM EDECEĞİZ
“15 Temmuzdan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız tarafından Cumhur İttifakı kuruldu. Cumhur İttifakının yasal bir zemini vardı, iki genel başkan tüm fedakarlıkları yaparak bugüne kadar getirdiler. Ama yerel belediyecilik anlamında yasal bir zemin olmadığı için centilmenlik adı altında iki genel başkanın aldığı bir karar var. İki genel başkan konuşur ve bizde sayın genel başkanımızın Milliyetçi Hareket Partisinin aldığı kararlar doğrultusunda Isparta siyasetimize devam edeceğiz.
HER İKİ ADAYIN ORTAK NOKTASI NİÇİN GÜNAYDIN
Bu arada iki belediye başkan aday adayı çıktı ve aday oldu. Her ikisi de dikkat ederseniz birbirlerine kesinlikle çamur atmıyorlar, tek hedef ne? Milliyetçi Hareket Partisi adayı Yusuf Ziya Günaydın. Niçin acaba birbirlerine bir şey demiyorlar. Yazın tatile gidersiniz çamların altında cırcır böceği olur, cırcır adamı rahatsız eder, göremezsiniz de. Ağustos böceği gibi cırcır hepsi ötüyor. İnanın ki gerçek söyledikleri bir şey yok. Son noktada başkanımız artık çıktı ve söyledikleri söylemleri yalanlayarak tek tek anlattı. İki aday kendi aralarında birbirlerine hiç laf atmazken, her ikisinin de ortak noktası niçin Yusuf Ziya Günaydın. Acaba Cumhur İttifakı Gökmen Beyle, Şükrü Bey arasında mı, yoksa Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi arasında mı? Bunu inşallah zamanda gösterecek, göreceğiz”
BAĞLAR MAHALLESİNDEN TREN GARINA MI GİDECEK?
MHP İl Başkanı Nail Bayram, diğer parti adaylarının Ispartaray projesine de değindi. Denizli’nin nüfusunun bir milyonun üzerinde olduğunu ve halen orada raylı sistemin bulunmadığını dile getiren Bayram, “ ‘Ispartaray SDÜ, tren garı arasında çalışacak’ diyorlar. Yedişehitler, Zafer, Bağlar mahallesinde oturan bir öğrenci üniversiteye gitmek için gara inecekte üniversiteye mi gidecek. Bu nasıl olacak. Veya OSB’de çalışan bir işçimiz mesaiye gitmek için Zafer mahallesinden bisikletiyle veya arabasıyla tren garına taşıtını kilitleyip trene binip OSB’ye mi gidecek” dedi.
BAKA’DAN ALDIKLARI KREDİLERLE KENDİLERİNE İŞYERİ AÇTILAR
MHP İl Başkanı Nail Bayram konuşmasında AK Parti Adayı Şükrü Başdeğirmen’in 16 senedir Ticaret ve Sanayi Odasında yönetici pozisyonunda görev yaptığını hatırlatarak, “ITSO’nun yıllık 6 milyon lira geliri var. 16 yıldır orada olduğunu söylüyor. Bu süreçteki ticaret odasının gelirine bakalım. Bu kadar geliri olan bir yerde niçin BAKA’dan içini dahi dolduramadığı ucube bir bina yaptı, niye kredi ile yaptı. Niye ticaret odası başkanı olarak istihdam oluşturacak, dört kişi çalıştırabilecek bir işyeri kurmadı. Ne yaptılar biliyor musunuz? BAKA’dan aldıkları kredi ile kendilerine güneş enerjisi kurdular, kendilerine hayvancılık kurdular, kendi etrafı ile birlikte pizza dükkanı açtılar. Ama BAKA’dan aldıkları krediyle maalesef gidip de tabakhanedeki pis kokuyu önleyemediler. Onu da belediye başkanının üzerine attılar” şeklinde konuştu.
KİMİN KİMİ YÖNETTİRECEĞİNİ BİLEMEZSİNİZ
MHP İl Başkanı Nail Bayram konuşmasının sonunda 31 Mart seçimlerinden zaferle çıkacaklarına inandıklarını söyleyerek, “1 Nisan’da Allah izin verirse sizlerin teveccühü ile Milliyetçi Hareket Partisi adayı Sayın Yusuf Ziya Günaydın, hiçbir şey olmamış gibi belediye işlemleri tıkır tıkır devam edecek. Allah muhafaza bir farklılık olursa, arkadaşlar kimin kimi yönettireceğini bilemezsiniz, rahmetli Hasan Balaman’ı bu millet aramazsa namerdim. Dolayısıyla eğer istikrar, samimiyet diyorsanız, belediye başkanımızın projeleri ortada, yaptıkları ortada” dedi.
CUMHURBAŞKANIMIZ TÜRK İSLAM ALEMİNİN ABİSİ
GENEL BAŞKANIMIZ TÜRK DÜNYASININ LİDERİDİR
Kim ne derse desin Cumhur İttifakının dışına çıkmayacaklarını söyleyen Bayram, “Sayın Cumhurbaşkanımız 1,5 milyar Türk İslam aleminin abiliğini yaptığı Türkiye Cumhuriyeti devletinin cumhurbaşkanıdır. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyde Türk Dünyasının bir lideridir. İki liderin aldığı kararlar çerçevesinde Milliyetçi Hareket Partisi olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” görüşlerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum