Davraz’da ‘Kayak Sezonu’ Sona Erdi

Davraz’da ‘Kayak Sezonu’ Sona Erdi

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Nisan 2019 09:16
Davraz’da ‘Kayak Sezonu’ Sona Erdi

Kayak Merkezinde 2018 - 2019 Kayak Sezonu sona erdi. Bu yıl sezon uzun bir süreye yayılırken, Yılbaşı ve Şubat tatilinde de istenen karın yağması merkezdeki işletmeleri gelir seviyesi açısından mutlu etti.

Davraz Kayak Merkezi, 2018 - 2019 Kayak Sezonunu kapattı. Ancak, geçtiğimiz gün havaların eksi derecelere dönmesiyle merkezde kısmen yağan kar nedeniyle Merkezin zirve bölümlerinde bir hafta daha kayak yapılabilecek.

KAYACAN; “KAYAK SEZONUNU
RESMİ OLARAK KAPATTIK”
Bu yılki kayak sezonundan oldukça memnun olduklarını ifade eden Davraz Kayak Merkezi Tesisler Sorumlusu Alibaz Kayacan, merkezin son durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kayacan konuşmasında; "Davraz Kayak Merkezinde 14 Nisan 2019 tarihi itibariyle Kayak Sezonunu resmi olarak kapatmış bulunuyoruz. Ancak, şuan hali hazırda dördüncü telesiyej tesislerimiz bölgesinde halen kayak yapılabilmekte ve bu kayak imkânı da bir hafta kadar devam edeceğini tahmin ediyoruz. Kayak Merkezimizde ziyaretçi sayısı da son derece azaldı. Hakka yok denecek kadar az diyebiliriz.

“KAYAK SEZONUMUZ VERİMLİ GEÇTİ”
12 Aralık 2018 tarihinde başladığımız kayak sezonumuz bu yıl Nisan ayına hatta bu ayın da yarısına kadar sürmüş bulunmaktadır. Bu haliyle Davraz Kayak Merkezimizde 2018 - 2019 Kayak Sezonu, son yıllardaki en uzun kayak sezonu olarak gerçekleşmiştir" dedi.

YAKLAŞIK 600 BİN TL GELİR
Öte yandan, Davraz Kayak Merkezinde Kayak Sezonu boyunca Aralık 2018 ile 14 Nisan 2018 tarihleri arasında yaklaşık 800 bin TL'lik bir gelir elde edildiği öğrenildi. Mekanik Tesislerden ise yaklaşık 500 bin kişinin yararlandığı bildirildi.

YILBAŞI VE ŞUBAT TATİLİNDE KAR YAĞMASI SEVİNDİRDİ
Her Kayak Merkezinde olduğu gibi; Davraz Kayak Merkezinde de kayak sezonunda özellikle gelirin fazla olması beklenen Yılbaşı tatili ve Şubat tatili bölümlerinde merkezde kar yağışının yeterli düzeyde olması hem merkezdeki işletmecileri sevindirdi hem de iletmelerin gelir miktarı da buna orantılı olarak yükseltti.

YAZ DÖNEMİNDE TESİSLER BAKIMA ALINIYOR
Akdeniz'in incisi olarak bilinen Davraz Kayak Merkezinde, yaklaşık 5 ay süren Kayak Sezonunun sona ermesi ile yaz dönemine girildi ve bu dönem süresince Merkezde bulunan mekanik tesisler gelecek sezon sorunsuz bir şekilde çalışması için bakıma alınacak.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.