Demokrasi geldi!

Seçimlerden sonra Halk Otobüslerine: Demokrasi geldi!

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Eylül 2019 16:57
Demokrasi geldi!

Halk Otobüsü şoförlerine yönelik eğitim toplantısında konuşan Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Artık sizleri zorlayacak önceki dönemlerde yaşadığınız sıkıntıları yaşatacak bir yönetim yok. Sizlerle beraber sizlerin sorunlarını çözmek için var olan bir yönetim var” dedi. Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Ahmet Tural da “Allah’a şükürler olsun ki seçimden sonra demokrasi geldi, huzur ve güven geldi” diye konuştu.

Isparta’da toplu taşıma hizmeti veren Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, üniversitelerde 2019-2020  öğretim yılı  başlamadan tüm hazırlıklarını tamamlarken, Halk Otobüsü Şoförlerine Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Sorumlusu Hacı İbrahim Kara tarafından trafik güvenliği konulu eğitim semineri verildi. Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen programa Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Esnaf Odaları Birlik Başkanvekili Ahmet Tural, Belediye Meclis Üyesi Erdal Çelik,  Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yücedağ, Belediye Özel Kalem Müdürü Fatih Yaman ve Ulaştırma Hizmetleri Müdürü İsmail Cemil Aydoğdu da katıldı. 

ŞOFÖRLÜK BAZEN 20 CANI

BAZEN 20 TONU TAŞIMAKTIR

Hizmetiçi eğitim seminerlerinin kendilerini yenilemek açısından önemime işaret eden 18 Nolu Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Faruk Daşdöner, şoförlüğün bazen 20 30 canı, bazen 20-30 bin lirayı bazen de 20 -30 tonu canı pahasına taşımak olduğunu söyledi. Daşdöner “Şoför ekmek parası için kimseye muhtaç olmamak için gece gündüz koşturandır. Sizler kutsal bir meslek icra ediyorsunuz. Zaman zaman kendimizi bu tür programlarla yenilememiz gerekiyor. Bugün de trafik güvenliğine ilişkin bu semineri düzenliyoruz. Seminerimiz hepimize hayırlı olsun” dedi   

ARTIK KİMSE ESNAFIMIZ

ÜZERİNDEN OY DEVŞİREMEZ

Isparta’da artık esnaf üzerinden oy devşirme döneminin kapandığını belirten Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Ahmet Tural da “Belediye Başkanımız buraya geldiğinde biraz geç kaldığını söyledi. Ben de “Geç kalmadın biz 20 yıldır bunu bekliyorduk” dedim.  İlimizde toplu taşımacılık hizmetini sizler sağlıyorsunuz. 1995 yılında dönemin Belediye Başkanı esnafın içinden çıkan Mehmet Aybatılı Başkanımız Halk otobüslerini özelleştireceğim dediği zaman herkes olmaz dedi. Sizler buna inandınız ve 25 yıldır Türkiye’ye örnek teşkil ediyorsunuz. Toplu taşımacılığı özelleştiren ilk illerden biriyiz. Halk Otobüslerimiz taşımacılıkta huzur ve güveni her zaman ön planda tutmuştur. Halk otobüslerimiz gelişen teknolojilere süratle ayak uydurabilmiştir. Sizler bugün klimalı, kartlı biniş sistemi, yolcuları duraklar hakkında bilgilendiren anons sitemi ve LED ekran Bilgi sistemi, engelli vatandaşların kolayca yararlandığı asansör sistemini barındıran halk otobüslerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sundunuz. Tabi biz böyle toplantılarda 20 yıldır belediye başkanını yanımızda göremedik. Bugüne kadar bu teşkilatlara nifak sokanlar vardı. Allah’a şükürler olsun ki seçimden sonra demokrasi geldi, huzur ve güven geldi. Artık bizim esnafımızın üzerinden kimse oy devşiremez. Belediye Başkanımıza bugün bizi burada yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyorum. 1994-99 arasında esnafın içinden çıkan başkanımızı vardı. 2019’dan sonra yine esnafın içinden çıkan bir başkanımız var. Kendisiyle gurur duyuyoruz.  Bu vesileyle eğitim seminerinin düzenlenmesinde katkısı olan herkese teşekkür eder, üniversitelerimizin 2019-2020 Öğretim Yılı öncesinde tüm hazırlıklarını tamamlayan Halk Otobüsleri Kooperatifimize kazasız belasız bir yıl dilerim” diye konuştu.  

20 YENİ KAPALI DURAK GELİYOR 

Şoförlerden yaşlı vatandaşlara karşı hangi durumda olursa olsun kırıcı olmamalarını isteyen Başkan Başdeğirmen, şunları söyledi  “Vatandaşlarımız sizlerin otobüsteki her türlü davranışını bizlere iletiyorlar. Bazen süratli gidenler oluyor. Yarın Allah korusun bir kedi bile ezilse vicdanımız sızlar. Engelli vatandaşlarımıza da aynı hassasiyetle yaklaşmanızı istiyorum. Otobüsün iç temizliğiyle ilgili hiçbir şikayet almadık. Gösterdiğiniz bu hassasiyetten dolayı teşekkür ederim. Bizim sizlerden zorlama olmadan makul ve mantıklı beklentilerimiz olabilir. Bizleri bu konularda kırmayın. Sizleri zorlayacak önceki dönemlerde yaşadığınız sıkıntıları yaşatacak bir yönetim artık yok. Sizlerle beraber sizlerin sorunlarını çözmek için var olan bir yönetim var. O yüzden sizlerden küçük dokunuşlar istediğimizde bize sırtınızı dönmeyin. Sizlerden üniversite hattını sadece bir gün ücretsiz yapmanızı talep ediyoruz. Biz de bu konuda üzerimize düşen ne varsa yaparız. Birbirimizi anladığımız desteklediğimiz sürece problem olmaz. Birbirimize sarılalım. Sizlerin hizmetin en iyisini verin. Öğrenciye iyi davranın Öğrencinin Isparta ekonomisine verdiği destek en büyük destek. Öğrencilerimiz için 20 tane daha kapalı modern durak yaptırıyoruz. Duraklarda otobüslerin durağa yaklaşma zamanı yazacak. Bunlar müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalar. Yine çok kısa mesafeli duraklar vardı. Bu hem size eziyet hem trafikte eziyet. O nedenle Çilek Mobilya, Halısarayı önündeki durakları kaldırdık. 

ISPARTA TRAFİĞİ İÇİN ULAŞIM 

PROFESÖRLERİ RAPOR HAZIRLAYACAK

İstanbul’dan bir heyet geldi. Elektronik kavşaklarda çalışma sistemindeki aksililk ve eksiklileri düzletmek için çalışma yapıyorlar. ODTÜ İTÜ ve Gazi üniversitesinin ulaştırma bölümlerinden 3 profesör geldi. Çalışma yaptılar. Onların verdikleri raporlara göre şehir içinde gidiş dönüş tek yönler çift yönler kaldırılacak ışık ve göbekler bunların çalışmaları yapılıyor. Isparta trafiğini başka türlü rahatlatma imkanımız yok. Mimar Sinan Caddesini genişletme imkanımız yok.  6 Mart, Cumhuriyet aynı. Bir önceki dönemde Halk Otobüslerinin karsısında köşede yeni imara açılan alan var yol 12 metre verilmiş. Burayı revize ettik 25 metre yaptık. Çift pakların önlenmesi için paralı sisteme geçiyoruz. Cihaz siparişleri verildi. Yakın zamanda yol kenarları da ücretli olacak. Fiyatları kapalı otoparklardan daha fazla olacak. Şu an Isparta’da kapalı otoparkların yüzde 40’ı kullanılıyor.  Trafikte yapılacak olan çalışmalarda sizlerden destek vermenizi istiyoruz.

HALK OTOBÜSLERİ VE SERTUR’A YENİ GARAJ

Ahmet Başkanımızın talebiyle 33 bin metrekarelik hem Halk Otobüsleri hem Ser-Tur’un  garaj olarak kullanılması için yeni yeri tahsis ettik.  Kiralaması yapıldı. Biz birbirimiz anlayabilen ve sorunları çözebilme kabiliyetindeyiz. Hatta sorunlar oluşmadan önleyebilecek durumdayız.”

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.