Deneyap’ta başvurular sona erdi

Deneyap’ta başvurular sona erdi

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Ocak 2020 09:22
Deneyap’ta başvurular sona erdi

Isparta’nın da içinde yer aldığı ve ilk etapta 12 ilde uygulanacak, ardından 81 ilde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Projesi ile Türkiye genelinde teknoloji atölyeleri kurulacak. Deneyap Teknoloji Atölyeleri başvurusu dün sona erdi. 

 Ülkemizin teknoloji alanında gelişimini ivmelendirmek amacıyla, Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Programlarında da yer alan, 81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Projesi ile Türkiye genelinde teknoloji atölyeleri kurulması hedefleniyor.

ISPARTA’DA DENEYAP TEKNOLOJİ

ATÖLYESİ KURULUYOR

Projenin ilk etabında 12 ilde hayata geçirilmiş olup ikici etabında Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Antalya, Çanakkale, Çorum, Elazığ, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kastamonu, Malatya, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa,

Tokat, Yozgat illerinde atölyeler hayata geçirilecek. Deneyap Teknoloji Atölyelerinde öğrencilere 3 yıl boyunca ücretsiz olarak Robotik Kodlama, Elektronik Programlama, Yapay Zekâ, Siber Güvenlik, Nanoteknoloji gibi teknoloji alanlarında eğitim verilmesi planlanmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin girişimcilik, yaratıcı düşünme, eleştirel düşünme, karmaşık problemleri çözme, etkili iletişim ve takım çalışması gibi becerilerinin geliştirilmesi de hedefleniyor.

DENEYAP İLE BİLİM

İNSANLARI YETİŞECEK

Programa katılan öğrenciler 3 yıllık bir süreçte, hem temel teknoloji yetkinlikleri kazanma, hem de özel ilgi alanlarında derinleşme imkânı elde edecektir. Atölye programları ortaokul düzeyinde hâlihazırda 4. ve 5. sınıfta eğitim gören öğrencilere, lise düzeyinde ise 8,9 ve lise hazırlık sınıflarında eğitim gören öğrencilere hitap ediyor. Deneyap teknoloji Atölyelerinde öğrenim gören öğrencilerimiz, belki ülkemizin geleceğinde önemli işler başaracak bilim insanları, araştırmacı ve girişimciler olacak.

BAŞVURULAR DÜN BİTTİ 

Deneyap Teknoloji Atölyelerine öğrenci kabulü, iki aşamalı seçme süreci sonunda yapılacaktır. Sürecin ilk aşaması olan yazılı seçme sınavı, Atatürk Üniversitesi işbirliği ile belirtilen 18 ilde, 9 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir. 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.