Destekleme Süresi 14 Kasım’a Uzatıldı

Destekleme Süresi 14 Kasım’a Uzatıldı

Yayınlanma:
Destekleme Süresi 14 Kasım’a Uzatıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri 13. etap başvurunda son başvuru tarihi 30 Eylül olarak belirlenmişti. O süre 14 Kasım tarihine kadar uzatıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri 13. etap başvurunda son başvuru tarihi 30 Eylül olarak belirlenmişti. Son başvuru tarihinin 14 Kasım olarak uzatıldığını belirten İl Tarım ve Orman Müdürlüğü şu açıklamayı yaptı;
“Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan, Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (2019/30)' da değişiklik yapılmasına dair Tebliğ (2019/41), 26.09.2019 tarih ve 30900 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Söz konusu Tebliğde, "MADDE 4 – Aynı Tebliğin 20 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "altmış gün" ibaresi "yüz beş gün" olarak değiştirilmiştir" denilmektedir. Buna göre KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı) Müracaatlarında süre uzatılmış ve olan son başvuru 30.09.2019 tarihi 14.11.2019 olarak değiştirilmiştir.

%50 HİBE VERİLEN KONU BAŞLIKLARI
a) Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
b) Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
c) Su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
ç) Soğuk hava deposu,
d) Çelik silo,
e) Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması,
f) Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera,
g) Yenilenebilir enerji üretim tesisleri,
ğ) Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar,
h) Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri ( yüksek plastik tünel, don doluya yönelik file, mantarcılık, arıcılık ekipmanları, silaj ve balya makinesi, yem kırma ezme dağıtma kineleri,balıkçı barınak modernizasyonu ve ekipmanlar, çiftlik gübre dağıtma makineleri, süt sağım soğutma makineleri), el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları, hibe desteği kapsamında değerlendirilmektedir.

Desteklemelerden yararlanmak isteyen yatırımcılara önemle duyurulur”

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.