Diyarbakır Annelerinin Feryadına Ortak Olun!

Diyarbakır Annelerinin Feryadına Ortak Olun!

Yayınlanma:
Güncelleme: 11 Eylül 2019 11:07
Diyarbakır Annelerinin Feryadına Ortak Olun!

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem yapan annelere destek olmak için Diyarbakır’a giden KADEM İl Temsilcisi Hatice Gonca Kayacan, “Annelerimizin bu isyanı, her fırsatta kadın haklarından dem vuran, annelik duyguları üzerinden timsah gözyaşları döken eli kanlı örgüt ve uzantılarının gerçek yüzünü gösteren ibretlik bir durumdur” dedi. Kayacan, tüm STK’ları Diyarbakır’da anaların feryadına ortak olmaya çağırdı.

Geçtiğimiz günlerde 3 günlük bir program kapsamında yurdun çeşitli noktalarından çok sayıda STK ile birlikte Diyarbakır’da çocuklarını terör örgütünün elinden almak için oturma eylemi yapan annelere destek olmak için Diyarbakır’a giden KADEM Isparta İl Temsilcisi Hatice Gonca Kayacan, Diyarbakır gözlemlerini Demokrat’a anlattı.

Farklı Sivil Toplum Kuruluşlarından toplam 45 kişi ile birlikte Diyarbakır Annelerine destek vermek ve onların yalnız olmadıklarını göstermek için Diyarbakır’a gittiklerini anlatan Kayacan, “Ben bu projeyi ilk duyduğum andan itibaren heyecanlandım. O anaların feryatlarını duymazdan gelemezdik. Herkesin orada olması gerekiyor, o feryatlara herkesin ortak olması gerekiyor. Türkiye’nin orada kenetlenmesi gerekiyor. Terörün çözümü o anaların feryatlarında gizli” diye konuştu.

KADEM Isparta İl Temsilcisi Kayacan, “Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri olarak terör örgütlerinin karşısında duran ve onların siyasi uzantılarından korkusuzca hesap soran annelerin yanındayız! Bu cesur Anadolu kadınlarının çocuklarını geri almak için verdikleri haklı mücadeleyi bütün kalbimizle destekliyoruz! Bir anne için dünyada evladından daha kıymetli hiçbir varlık yoktur. Çocuklarının ayağına taş değse yüreği titreyen annelerin, günlerdir süren eylemleri Türkiye gündemindeki yerini korumaktadır” dedi.

Kayacan, “Annelerimizin bu isyanı, elinde binlerce masum insanın kanı olmasına rağmen her fırsatta kadın haklarından dem vuran, annelik duyguları üzerinden timsah gözyaşları döken eli kanlı örgüt ve uzantılarının gerçek yüzünü gösteren ibretlik bir durumdur.
Diyarbakırlı annelerin Hacire Akar ile başlayıp Fevziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun, Ayşegül Biçer’le devam eden ‘Evladımı geri istiyorum!’çığlıkları gün geçtikçe büyümüş ve bugün 14 aileye ulaşmıştır.
Bu eylem, sadece annelerin değil, aynı zamanda babaların da büyük bir inançla sürdürdükleri samimi bir mücadeledir.
Bizler, hepimizin ortak acısı olan bu zulmün karşısında sivil direnişleriyle duran; barışın ve huzurun yanında olduklarını bütün dünyaya gösteren; büyük bir inançla hak, hukuk ve özgürlük mücadelesi veren, evlatlarına kavuşabilmek için nöbet tutan kadınların ve cesur ailelerin yanındayız.
Ailesinden koparılan her bir genç, evine dönünceye kadar gerekli bütün hukuki çalışmaları yapacağımızı ve bu sürecin doğrudan takipçisi olacağımızı belirtmek isterim” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum