Doğuştan Yemek Borusu Kapalı Olan Bebek Tedavi Edildi

Doğuştan Yemek Borusu Kapalı Olan Bebek Tedavi Edildi

Yayınlanma:
Doğuştan Yemek Borusu Kapalı Olan Bebek Tedavi Edildi

Isparta’da yemek borusu doğuştan kapalı olan bebek Kancağan, Isparta Şehir Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Kancağan bebek, 40. Gebelik haftasında 2800 gram olarak doğdu. Isparta Şehir Hastanesi’ne solunum sıkıntısı nedenli kabul edildi. Hasta takibinin ilk 6 saati içerisinde muayene bulguları ve görüntüleme yöntemleri ile izole özefagus atrezisi tanısı konularak 24. saatini doldurmadan Çocuk Cerrahi uzmanı hekimi Op. Dr. Mustafa Çelik tarafından ameliyat edildi.

Ameliyatından sonraki 48-72 saat içerisinde beslenmeye başlandı. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde Yenidoğan Uzmanı Uzm. Dr. Ahmet İbrahim Kurtoğlu, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı Uzm. Dr. Nurullah Cihan Şöhret ve yenidoğan ekibi tarafından takip ve tedavisine devam edilen hasta yaşamının 14. gününde tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

Instagram'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

Facebook'da bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

X'de bizi takip etmek için TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.