Duble Yol İhalesi 15 Gün İçinde Sonuçlanacak

Milletvekili Gökgöz, 30 firmanın katıldığı ihalenin 15 gün içerisinde sonuçlanarak yer tesliminin yapılacağını açıkladı.

Yayınlanma:
Duble Yol İhalesi 15 Gün İçinde Sonuçlanacak

AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Gelendost Madenli ile Esinyurt Köyü arasındaki 18 kilometrelik yolun, duble yola dönüştürülmesi için karayolları tarafından yapım ihalesi gerçekleştirildiğini söyledi.

Duble yol projesi ihalesinin 29 Mart’ta yapıldığına dikkat çeken Milletvekili Gökgöz, 30 firmanın katıldığı ihalenin 15 gün içerisinde sonuçlanarak yer tesliminin yapılacağını açıkladı.

Milletvekili Gökgöz, açıklamasında; “31 Mart’taki vatandaşlarımızın yerel seçimlerde vermiş olduğu desteklerden dolayı şükranlarımızı ifade ediyoruz. İnşallah bizler de vatandaşımızın taktirlerine hizmetlerimizle teşekkür etmek istiyoruz. Dolayısıyla 29 Mart günü biliyorsunuz, Madenli-Mahmatlar arasındaki yolun ihalesiyle alakalı müjdeyi vatandaşımızla paylaşmıştık. Buranın ihalesi oldu. Yaklaşık proje bedeli Bir Milyar 350 Milyon TL’lik bir proje bedeliyle karşı karşıya kalmıştık. Yaklaşık 30 firma katıldı. 15 gün içerisinde de buranın yer teslimi yapılacak. Yer teslimi yapıldıktan sonra da 500 gün içerisinde de belirlenen güzergahın teslimi söz konusu. İnşallah Madenli ile aşağı yukarı Esinyurt Köyü’ne kadar olan bölümü tamamlamış olacağız.

Bu vesile ile tabi ki Ulaştırma Bakanımıza, Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı ifade ediyorum. Esas zor bölümü Mahmatlar-Eğirdir arasındaki virajların olduğu bölüm. Oralarda tünel olacak dolayısıyla en zor bölümü o taraf işin açıkçası. İnşallah oranın da ihalesi noktasında, burası bittikten sonra oraya başlanır. Vatandaşımızın talebi, doğru zaten orada da meyvecilikten dolayı artan bir trafik yoğunluğu var. Vatandaşlarımızın da orada hem zirai aletlerin, traktörlerin, tırların vesairelerin geçişiyle ilgili sıkıntımız var. Bunun önceliğini gördük. Bunu hep beraberce başardık. İnşallah bir an önce de yapılır. Allah’tan bir şey mani olmadığı taktirde çünkü deprem, sel, heyelan, yangın olmadığı taktirde 500 gün içerisinde buranın bitirilmesiyle alakalı ihale süreci var.

Biz de bunun takipçisiyiz. Vatandaşımızın Dereboğazı’yla alakalı beklentisi var. İnşallah, Antalya tarafından Kargı Tüneli’ne kadar 17 kilometrelik bölümünü de ihaleye çıkarılması noktasında girişimlerimiz var. İnşallah vatandaşlarımıza da buranın müjdesini verebilmenin gayreti içerisinde olacağız. Yine Burdur Yolu devam ediyor, oraya da çeşitli ödenekleri 2004-2024 bütçesinde aktarmıştık. Süreç içerisinde oranın da takibini yapıyoruz. Orası da bitirilecek. İnşallah yol noktasındaki vatandaşlarımızın taleplerini karşılayabilmenin gayreti içerisindeyiz” ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.