Durmadan Yorulmadan Çalışacağız

Durmadan Yorulmadan Çalışacağız

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Ekim 2019 11:31
Durmadan Yorulmadan Çalışacağız

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Cumhuriyet Bayramıˈnın 96ˈncı yıldönümü kutlama mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürkˈün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine erişmek için durmadan ve yorulmadan çalışacaklarını ifade etti.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, mesajında şu duygu ve düşünceleri paylaştı:

ˈˈBugün 96 yaşında olan cumhuriyetimiz, gücünü, temelinde barındırdığı ortak tarih ve kader birliğinden, milletimizin bağımsızlığa olan inancından ve hedeflediği çağdaşlaşma idealinden almıştır. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma başarısını gösteren ülkemiz, her alanda sürekli gelişmekte ve güçlü bir geleceğe doğru emin adımlarla yürümektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi olarak cumhuriyetin getirdiği kazanımları durmadan ve yorulmadan geliştireceğimize ve güçlü potansiyellerimizden biri olan genç nüfusumuzu en iyi şekilde yetiştireceğimize inancımız tamdır. Türkiye’nin kalkınma hamlesinde ve yükseköğretim alanında yerimizi alarak 2023 hedefleri doğrultusunda dünya ile rekabet gücümüzü daha da geliştirmeye kararlıyız. İnanıyoruz ki, cumhuriyetimiz ve demokrasimiz bizlerin yetiştireceği genç nesillerin omuzlarında daha da yücelecek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşacaktır.

Bu heyecan ve ümitle, verdiğimiz kararlı ve destansı mücadelelerle dünya üzerinde bağımsız ve güçlü bir Türkiye olarak var olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Süleyman Demirel Üniversitesi olarak bizlere cumhuriyetimizi miras bırakan aziz kahramanlardan ilham ve güç almaya devam ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, 96. yıl dönümünü kutladığımız cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yaparak bize emanet eden şehitlerimiz ile gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.