Durmayacağız Aynı Hızla İlerleyeceğiz

Durmayacağız Aynı Hızla İlerleyeceğiz

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Şubat 2019 14:16
Durmayacağız Aynı Hızla İlerleyeceğiz

Şehrin yüzde 95 oranında altyapı ve asfaltının tamamlandığını söyleyen Başkan Günaydın, yeni dönem projeleri üzerinde bir yıldan buyana çalışıldığını söyleyerek, “Bizimkiler billboardlara asılan resimler değil. Projeler bizde çizilerek yapılıyor” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, kış aylarında olunmasına karşın şehrin dört bir yanında devam eden altyapı ve asfalt çalışmalarını yerinde inceliyor. Günaydın son olarak Sermet Mahallesinde devam eden kilit parke döşeme çalışmalarını yerinde inceledi.
**Birkaç koldan çalışılıyor
Isparta’da birkaç mahallede aynı anda çalışmaların devam ettiğini söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Birkaç koldan çalışılıyor. Bir yandan stabilize, diğer yandan asfalt ve bir yandan da birkaç ekiple kilit taşı döşemeleri yapılıyor. Diğer yandan da imar düzeltmeleri yapılıyor, yollar genişletiliyor. Kendi fabrikamızda ürettiğimiz yüksek dozajlı ve kaliteli imal ettiğimiz kilit taşları döşeniyor. Keşke birkaç fabrikam daha olsaydı, günde 10 bin metrekare üretebilseydik de, şehrimizin tamamını asfalt değil kilit taşı ile kaplardım. Kilit taşı daha verimli ve sağlıklı. Fabrikamızda kendimiz üretiyoruz ve tüm fabrikalarımız cumartesi, pazar günleri de dahil 24 saat çalışıyor. 40 senede yapılacak işi 5 senede yapınca fabrikalarımız üretimde mal yetiştiremiyor” dedi.

**Türkiye’de altyapıyı bitiren tek iliz
Türkiye’de yağmur suyu başta olmak üzere altyapı çalışmalarını bitiren tek şehir olduklarını hatırlatan Günaydın, “Şehrimizi yüzde 95’inin üzerinde bitirdik. Sermet Mahallemizde belediye otobüs güzergahlarını asfalt yapıyoruz. Sermet ile Karaağaç Mahallelerimizin bir bölümünde kilit taşı döşüyoruz. Birkaç koldan çalışılıyor. Bir yandan kilit taşı diğer taraftan da asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Havalar da müsaade ediyor, güzel havaları değerlendiriyoruz. Verimimiz bu kış aylarında da yüksek oldu bu da hizmette bize karlılık getiriyor. Mahallelerimizin altyapılarını da gözden geçiriyoruz. Toplamda 1400 km’ye yaklaştık. Bu bir Türkiye rekorudur. Bu da bize şevk veriyor. Türkiye’de altyapısını bitiren tek iliz” şeklinde konuştu.

**16 milyon liralık araç parkuru hatırlatması
Batmış bir belediye devraldıklarını hatırlatan Günaydın şöyle devam etti:
“Batmış bir belediyeyi teslim aldığımız zaman araç gereçlerimizin olmadığı bir dönemde 16 milyon liralık araç parkuru almıştık. Bu araç gereçlerimizi o günden buyana ful çalıştırarak bu başarı elde edilmiştir. Bunu hiçbir belediyenin kendi imkanlarıyla yapma şansı yoktur. Allah’a şükürler olsun yaptık, başardık ve ilerledik. Isparta’mızı bir bütün olarak bitiriyoruz. Yaşanabilir şehir unvanı almanın gururunu daha da yükseltmek istiyoruz”
**Durmayacağız aynı hızla gideceğiz
Yeni dönemin projeleri üzerinde bir yıldan buyana çalıştıklarını kaydeden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Bir yıl önceden projelerimiz çizildi. Bizdekiler billboardlara asılan resimler değil. Bizde projeler çizilerek yapılıyor. En son pazar günü Yaşlı Bakım Merkezimizin temelini attık. Bunun projesi bir yıl önceden çizilmişti. Bir yıl önce alınmış bir karardı. Onlar da hassas bir projedir. Bazıları ‘biz söylüyoruz’ diyor, sizinle ne alakası var, biz bir yıl önceden programa alarak temel atmışız. Daha önceden demiştim, seçime yarım saat bile kalsa ben temel atarım, ihale yaparım diye. Bunlar önceden programlandı. Durmayacağız, aynı hızla gideceğiz. Bir yıl önceden hazırlanmış projelerimiz var bir kısmını açıkladım, yine açıklayacağız. Öyle park bahçe değil, büyük projeler.
Türkiye’de yaşanabilir şehir unvanını üst üste alıyoruz. Bu projeleri de yaptığımız zaman iddiamız şu, Isparta, Avrupa şehirleri arasında yer alacak. Bu hedefe göre çizilmiş projeler. Tüm projelerimiz bir kombin olacak. İnşallah büyük heyecan içerisindeyim. 230 bin nüfuslu bir il olmamıza karşın dünya şehirleri arasında yer alacağız. Burası da ekonomi kenti, turizm kenti ve Türklük aleminin başkenti gibi yeni unvanlara sahip olacak. Şimdiden büyük hedeflerimiz Isparta’mız için hayırlı olsun” görüşlerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum