Eğirdir'de Kansere Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

Eğirdir'de, Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediyesi'nin destekleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün organizasyonuyla kolon kanserine farkındalık etkinliği düzelendi.

Yayınlanma:
Eğirdir'de Kansere Farkındalık Etkinliği Düzenlendi

Eğirdir'de, Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediyesi'nin destekleri, İlçe Sağlık Müdürlüğü'nün organizasyonuyla kolon kanserine farkındalık etkinliği düzelendi.Etkinliğe Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gün boyunca vatandaşlara kolon kanseri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunularak verilen testlerin uygulanması için kayıtlar oluşturuldu.Isparta Kanser Hastaları Yardımlaşma Derneği Başkanı Cemaliye Bardakçı, "2007 yılında kanserle tanıştım. Tedavim bitti. Tedavim bittikten sonra 2014 yılında Kanser Hastaları Yardımlaşma Derneği'ni kurduk. Şu anda aktif tedavim devam ediyor. Ama birçok insana da faydalı olmaya çalışıyoruz. Kolon kanseri farkındalığı oluşturalım diye kolon maketimizi getirdik, maketimizi açtık.

Arkamızda görüldüğü gibi maketimiz 65 yaş üstü kadın ve erkek kolon tahlili yapıyoruz. Kalın bağırsak testi alıyoruz. Anında çıkıyor zaten testlerimiz. Burada bir farkındalık oluşturmak istedik. Sadece kolon değil, biz genel kanser hastalığının erken tanı farkındalığını oluşturmak amaçlı böyle bir şeyi başlattık. İnşallah bir kişiye bile dokunabilirsek burada bir kişi, iki kişi, on kişi yapar. Erken tanının, farkındalığını oluşturalım diye Eğirdir'e geldik. Bizlere destek veren Eğirdir Kaymakamı Adem Çelik ve Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök'e çok teşekkür ediyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.