Emniyet'in Okulcanlar Projesi

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, 'Okulcanlar Projesi' kapsamında ilköğretim okulu öğrencilerinin, trafik kurallarına uymayan anne ve babalarını polise ihbar etmeye başladıklarını kaydetti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 30 Ekim 2010 17:57
Emniyet'in Okulcanlar Projesi

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, 'Okulcanlar Projesi' kapsamında ilköğretim okulu öğrencilerinin, trafik kurallarına uymayan anne ve babalarını polise ihbar etmeye başladıklarını kaydetti.

Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, 'Okulcanlar Projesi' kapsamında öğrencilerden trafikte hatalı davranan anne ve babalarını polise şikayet etmeleri çağrısında bulunduklarını söyledi. Nazmiye Demirel İlköğretim Okulu öğrencileri ile biraraya geldiğini söyleyen Gürkan, bu uygulamayı tüm okullara yaymaya başladıklarını aktardı. Gürkan, ''Öğrencilere hem emniyetiin hem de kendi mail adresimi verdim. Bu maile anne ile babalarının trafikte yaptıkları hataları bildirmelerini istedim. Onlar da bana cezai işlem uygulanıp uygulanmayacağını sordular. Uygulanmayacağını sadece bilgilendirileceklerini söyledik'' diye konuştu.

MAİLLER GELMEYE BAŞLADI
Uygulama kapsamında maillerin gelmeye başladığını ifade eden Gürkan, bir kaç öğrencinin anne ve babasının trafikte yaptığı hatalarla ilgili mail attıklarını aktardı. Maillerde gelen şikayetler arasında en fazla emniyet kemerinin takılmamasının bulunduğunu söyleyen Gürkan, ''Bir öğrenci babasının trafikte emniyet kemeri takmadığını belirtmiş ve kendisini uyarınca taktığını anlatmış. Güzel bir davranış. Çocuk duyarlılığını gösteriyor ve baba da bunu uyguluyor'' dedi. Velilerini ihbar edene çocuklara cezai işlem uygulamadıklarını aktaran Emniyet Müdürü Gürkan, şikayet eden öğrenci ile babasını ya da annesini Emniyet Müdürlüğü'ne çağırdıklarını ve karşılıklı sohbet ettiklerini anlattı.

AMAÇ TRAFİK BİLİNCİ OLUŞTURMAK
Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, uygulamayı tüm öğrencilerin aktif şekilde gerçekleştirmesini istediklerini belirterek, ''Amacımız ceza kesmek değil, çocuğun duyarlılığını artırmak ve çocuklarla velilere ulaşarak, daha bilinçli toplumlar oluşmasına katkıda bulunmak. Amacımız trafik bilincini uyandırmak. Trafik kazalarının sayısını azaltmak'' diye konuştu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.