En Özel Çocuklar Bilgiç’in Misafiri Oldu

En Özel Çocuklar Bilgiç’in Misafiri Oldu

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Şubat 2020 14:24
En Özel Çocuklar Bilgiç’in Misafiri Oldu

IYAŞ Selçuklu Ortaokulu ‘Özel Eğitim Alt Sınıfı’ öğrencileri geçtiğimiz Salı günü TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’in misafiri oldular. Özel öğrenciler ayrıca AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel ile Mehmet Uğur Gökgöz’ü de ziyaret ettiler.

Isparta eğitiminin öncü okullarından IYAŞ Selçuklu Ortaokulu’nda eğitim gören ‘Özel Eğitim Alt Sınıfı’ öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç’i makamında ziyaret ettiler. "Özel Bireyler Sadece Sevgi Bekliyor" projesi kapsamında, ‘Özel olmak hiçbir şey yapamamak değildir. Bizi yapamadıklarımızla değil yapabildiklerimiz ile görün’ sloganı ile proje hazırlayan IYAŞ Selçuklu Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı öğretmen ve öğrencileri, bu kapsamda Meclis’e gittiler. TBMM’de Bilgiç’e bilgiler veren öğretmenler ve en özel öğrenciler, tam destek gördüler. Proje hakkında Bilgiç’e brifing veren proje yürütücüsü ve Okul Müdürü Ramazan Tezcan: ‘Projemizle birlikte özel öğrencilerimizin okul içi ve toplumsal yaşamlarında, kişisel ihtiyaçlarını giderme adına çeşitli çalışmalar yaptık. Ayrıca Sosyal ve kültürel faaliyetler ile toplumla kaynaşmalarını sağladık. Değerli öğrencilerimizin el becerileriyle yaptıkları çeşitli ürünleri ve daha önceki yapılan çalışmaları, Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere çeşitli kuruluşlar aracılığıyla duyurduk. Bu ürünlerden elde edilen gelirleri, Dünya Engelliler Günü’nde Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Isparta Şubesine bağışladık. Bu sayede sosyal sorumluluk duygusunu aşılamayı hedefledik” diyerek Bilgiç’e çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

ZİYARET BİLGİÇ’İ DUYGULANDIRDI
IYAŞ Selçuklu Ortaokul’u Özel Eğitim Alt Sınıfı öğrencilerinin kendisini ziyaret etmesinden ötürü son derece mutlu olan Bilgiç’in duygulandığı gözlemlendi. Kendisini ziyaret eden 8 öğrenci ve aileleriyle tek tek ilgilenen TBMM Başkanvekili Bilgiç, meclis bahçesinde bulunan Atatürk heykeli hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Süreyya Sadi Bilgiç ayrıca, özel öğrencilerimizin ve ailelerinin kendisi ve toplum için Allah’ın bir lütfü olduğunu söyledi. TBMM Başkanvekili Bilgiç, ‘Sizlerin ihtiyaçları ve mutlu olmanız adına üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz’ dedi. Bilgiç, öğrencilere hediyeler de vererek onların mutluluğuna ortak oldu.

RECEP ÖZEL VE MEHMET UĞUR GÖKGÖZ’Ü DE ZİYARET ETTİLER
Proje kapsamında Ankara’ya giden IYAŞ Selçuklu Ortaokulu ‘Özel Eğitim Alt Sınıfı’ öğrencileri daha sonra Isparta Milletvekilleri Recep Özel ile Mehmet Uğur Gökgöz’ü ziyaret ettiler. Milletvekillerine projeyi anlatan Okul Müdürü Ramazan Tezcan, her iki isme de brifing verdi. Milletvekilleri çocuklarla özel olarak ilgilenerek sohbet etti. Özel ve Gökgöz, bu özel çocuklarımızın sadece Dünya Engelliler Günü’nde değil, her zaman hatırlanmaları gerektiğini ifade ettiler. Çocuklara ve ailelerine yönelik konuşan Özel ve Gökgöz; ‘Kimse bugünkü sağlıklı durumuna bakmasın, yarın hepimiz ne olacağımızı, ne ile karşılaşacağımızı bilemeyiz. Biz bir bütünüz, bu bütünlüğümüz sayesinde de büyük bir milletiz’ dediler. Ziyaret karşılıklı sohbet ve fotoğraf çekimi ile son buldu. Isparta’dan TBMM’ye giden çocuklar, kendi el emekleri göz nurları hediyelerini Milletvekillerine takdim ettiler. Son olarak öğrenciler TBMM içerisinde kısa bir gezinti yaptılar.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum