Enerji Bakanı Dönmez "Elektrikte Sessiz Bir Devrim Yaptık"

Hayatın felç olduğu Isparta'ya 4 gün sonra gelen Enerji Bakanı Fatih Dönmez Isparta'nın günlerce elektriksiz kaldığını unutarak, "Eskilerimiz hatırlayabilir. Günde birkaç saat elektrik kesiliyordu. Elektrikte sessiz bir devrim yaptık" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Nisan 2022 18:50
Enerji Bakanı Dönmez "Elektrikte Sessiz Bir Devrim Yaptık"

Hayatın felç olduğu Isparta'ya 4 gün sonra gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Isparta'nın günlerce elektriksiz kaldığını unutarak, "Eskilerimiz hatırlayabilir. Günde birkaç saat elektrik kesiliyordu. Elektrikte sessiz bir devrim yaptık" dedi.

Isparta'da yoğun kar yağışı yüzünden birçok elektrik direği hasar gördü. Cengiz ve Kolin'e ait dağıtım şirketinin trafo merkezleri ile nakil hatlarını kapsayan 68 milyon TL'lik bakım işinin ihalesini kendilerine ait şirkete verdiği de kent genelindeki ortaya çıkmıştı.

Bakan Dönmez, Yap-İşlet-Devret modeli de savunarak,"O modelle yapılmamış olsaydı, biz bütün kaynaklarımızı bu işlere ayırmış olsaydık ya hastanemiz eksik olacaktı ya okulumuz eksik olacaktı ya elektrik direğimiz eksik olacaktı" dedi.

ELEKTRİKTE SESSİZ BİR DEVRİM YAPTIK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "2000'li yılların başında 30 bin megawattlık elektrik kurulu gücümüz vardı. Bugün artık 100 bin megawattı geçtik. Dünyada bu kadar kurulu güce sahip 14 ülke var. Avrupa'da 6 ülkeden birisiyiz.

Eskilerimiz hatırlayabilir. Günde birkaç saat elektrik kesiliyordu. Şimdi arızalar, olağanüstü durumlar hariç kesintimiz yok. O zamanlar kurulu gücümüz yetmediği için mecburen kesintili pay ederek yapabiliyorduk. Elektrikte sessiz bir devrim yaptık. 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.