Eski Başkan Günaydın’dan ITKM İle İlgili Sert Açıklama

Eski Başkan Günaydın’dan ITKM İle İlgili Sert Açıklama

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Kasım 2019 10:24
Eski Başkan Günaydın’dan ITKM İle İlgili Sert Açıklama

Belediye eski Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Belediye Meclisinde görüşülen ITKM ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada sert eleştirilerde bulundu.

Son günlerin gündem maddesi olan ITKM ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yapan Günaydın,

“Geçtiğimiz Pazartesi günü ITKM konusunda yüklenici firma Kadıahmetoğulları ile imzalanması planlanan protokolün belediye meclisinde oylamasını hep birlikte takip ettik. MHP Meclis grubunun aldığı karar Sayın Şükrü Başdeğirmen'in hoşuna gitmemiş ki, Komisyon raporuna koydukları şerhi izah bile etmelerine müsade etmedi. Kaldı ki kürsüden bizim dönemimizde TMSF yetkililerine 4 kez talepte bulunmalarına rağmen randevu verilmediği beyanında bulundu. Bu beyan külliyen yalandır.

Yeri geldi şahsım yeri geldi ilgili başkan yardımcılarım ve müdürlerim TMSF yetkilileri ile onların her talep etmelerinde görüşmüşüzdür, seçimden 1 yıl öncesine kadar bu görüşmeler sürmüş sonra ne hikmetse görüşmeler TMSF tarafından kesilmiş, bizim yazılı ve resmi görüşme taleplerimiz cevapsız kalmıştır. Hatta başkanlığım dönemimde TMSF heyeti hakkında bu konudaki şikayetimi İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya bizzat iletmişimdir.

Şükrü Başdeğirmen'i Mecliste sarfettiği sözleri ispata davet ediyorum. Belediye elinde, orada girişten makam katına kadar her yer kameralı, buyursun kamera kayıtlarını çıkartsın ve TMSF yetkililerini görüşmeden, saatlerce beklettiğimizi göstersin.

'Arkadaş, bunlar içi boş yalan laflar'

Arkadaş, bunlar içi boş yalan laflar. Sen onu bunu bırak işine bak. Kendi beceriksizliğini ve aylardır süren son derece kötü yönetimini örtbas etmek için geçmişe dil uzatmaya kalkma. Senin TMSF yoluyla Kadıahmetoğlullarıyla yapmaya çalıştığın protokolun de ne anlama geldiğini, bu protokolun kimlere hizmet ettiğini de kamuoyu yakın zamanda görecektir. İşçilerimizi işten çıkaran veya çalışan belediye personelinin maaşlarından keserek tasarruf ettiğini sanan bu zihniyetin, Isparta'nın trilyonlarca liralık mülkünü ve parasını TMSF marifetiyle Fetö kaçağı Kadıahmetoğullarının hizmetine sunduğunun altını çizmek isterim.

Şükrü bey Mhp grubunun desteğini almadan da istediğin yetkiyi meclisten geçirmeyi başardın, artık sorumluluk sende bu inşaatı biran önce bitirmeniz bizim de temennimizdir, lakin inşaatı bitirmenizden kastımız Isparta'nın malının ve değerlerinin karanlık odaklara peşkeş çekilmesi değildir. İnşallah, geçmişte düşülen hatalara yeniden düşülmeden bu cenaze biran önce kalkar ve Isparta'mız derin bir nefes alır.

Son olarak merak ediyorum; acaba MHP grubu bu protokol'e evet oyu verseydi, Şükrü bey kürsüden aynı cümleleri kurar mıydı? Şahsım ve yönetimim hakkında bu yalanları söyler miydi? Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Saygılarımla...” ifadelerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum