Fetret Devri Bitti Şimdi Yükselişteyiz!

Fetret Devri Bitti Şimdi Yükselişteyiz!

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Eylül 2019 23:37
Fetret Devri Bitti Şimdi Yükselişteyiz!

Isparta Gazeteciler Cemiyeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeniden SDÜ rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İlker Çarıkçı’yı makamında ziyaret etti. Rektör Çarıkçı, uzun süre FETÖ kumpasının merkezinde kalan ve adeta altında bomba olan üniversitenin zirveyi nasıl tırmandığını anlattı.

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan ve beraberindeki basın mensupları dün saat 11:00’de, ikinci kez SDÜ Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. İlker Çarıkçı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Isparta’da görev yapan basın mensupları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2’nci kez SDÜ Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İlker Çarıkçı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular. Basın mensuplarının ziyaretinde SDÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erdem ve İletişim Fakültesi Bölüm Başkanlarıyla birlikte RATEM Müdürü de hazır bulundular.

ALTINDA BOMBA OLAN ÜNİVERSİTEYİ, ZİRVEYE TAŞIDINIZ

Ziyarette konuşan IGC Başkanı Şevket Karahan, “İkinci kez atandığınız göreviniz önce size, ailenize, üniversitenize ve Ispartamıza hayırlı uğurlu olsun. Çok önemli bir görevi başarı ile sürdürüyorsunuz. Süleyman Demirel Üniversitesi ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi bizim yani Isparta’nın üniversitedir. Hep birlikte bu iki kurumuza sahip çıkmalıyız. Bizler yerel medya olarak Isparta fanatiğiyiz. Çarıkçı bey sadece Rektör olarak değil, bilim insanı olarak, ITSO başta olmak üzere diğer kurumlarda şehrimiz için önemli çalışmalara imza atmıştır. Geçmişi de başarılarla doludur. İlker Çarıkçı bey Isparta’nın öz evladıdır. Sizin Rektörlük döneminizde medya ve üniversite olarak rahat çalışma ortamı kurduk. Kolay değil rektörlüğünüzün ilk yıllarında altında bomba olan bir kurumla karşı karşıya kaldınız. Hainlerin örümcek ağı gibi sardığı SDÜ’yü temize çıkarmak için büyük çabalar sarf ettiniz. Dibe vuran SDÜ’yü hak ettiği noktalara getirmek için büyük mücadeleler verdiniz. Ispartalılar olarak size bu konu da teşekkür ederiz. Yeni döneminizde sizlerle daha fazla bir arada olmak istiyoruz. Beraber hareket edersek daha da mutlu oluruz. Artık SDÜ’nün ismi ve bir markası var. 1992 yılından bu güne kadar ki süreçte dünya üniversiteleri arasına girdiniz. Size ve ekibinize çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi. IGC Başkanı Şevket Karahan’a ve basın mensuplarına nazik ziyaretinden dolayı teşekkür eden Rektör Çarıkçı, ilk olarak SDÜ İletişim Fakültesinin çalışmaları, misyon ve vizyonu ile ilgili olarak basın mensuplarına bilgiler verdi.

REKABET ETTİĞİMİZ ÜNİVERSİTELER 600-700 YILLIK

Süleyman Demirel Üniversitesini araştırma üniversitesi yapmak istediklerini ifade eden Rektör Çarıkçı, ‘Her konuda rekabet etmek durumundayız. Şu anda rekabet ettiğimiz üniversitelerimiz 600-700 yıllık geçmişe sahip olan üniversiteler. Bizim kuruluşumuz ise 1992 senesi. Artık dünya ile rekabet etmek gerekiyor. Zirveye çıktığımız yılları belki bizler göremeyiz ama torunlarımız için alt yapı hazırlamamız gerekiyor. Bunu da başaracağımızdan eminim. Birçok konuda önemli atılımlar yapıyoruz. Parkinson hastaları için ilaç üretim çalışmaları başladı. Bu sayede ülkemize katkı sağlamak istiyoruz. Belirttiğim gibi bu şekilde çalışmalarımızı artırarak, araştırma üniversitesi olmak istiyoruz. Üniversitemize stratejik bölümler açarak yüksek puanlı öğrenci getirmeyi planlıyoruz. Her şeyin dört dörtlük olması için belki 50 yıla ihtiyacımız var. Fetret döneminden sonra yükselişe geçiyoruz. Yolun o kadar başındayız ki daha yapacak çok işimiz var.” Dedi.

SDÜ’de yürütülen bilimsel ve akademik çalışmalardan söz eden Rektör Çarıkçı, üniversitenin yerel basınla uyum içerisinde bir çok proje gerçekleştirebileceğinin sinyallerini verdi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.