Genç Avukat CHP Merkez İlçe’ye Talip

Genç Avukat CHP Merkez İlçe’ye Talip

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Kasım 2019 17:35
Genç Avukat CHP Merkez İlçe’ye Talip

Kongre sürecine giren CHP’de Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayan genç avukat Birtan Özgün Takmaz, “Ben bu koltuğa oturmak için gelmiyorum. Seçilirsem de otururken de kimse görmeyecek” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongreler süreci devam ediyor. Mahalle delege seçimlerinin başladığı CHP’de İl Başkanlığı için aday olacak olası isimler sessizliğini korurken, Merkez İlçe başkanlığı için ilk aday açıklaması dün yapıldı.

Isparta’nın genç Avukatlarından Birtan Özgün Takmaz, dün partisinin il merkezinde Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Takmaz, partililere hitaben yaptığı konuşmada; “Ben bu koltuğa oturmak için gelmiyorum. Seçilirsem de otururken de kimse görmeyecek. Seçim süresi içerisinde aday olacak partililerime de başarılar dilerim. Kıyasıya mücadelenin olduğu her zaman partinin kazanacağı bir seçim olsun. Kendimi tanıtmak isterim. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta 1991 yılında doğdum. İşçi sınıfına mensup bir anne babanın köy enstitülü bir dedenin torunuyum. 2000 yılından beri ailecek Isparta da yaşamaktayız. Bu süre zarfında 2005 yılında izmir Maltepe askeri lisesinde girip 2009 yılında mezun oldum. 2009 2012 arası Harbiyeli olarak kara harp okulunda okudum. Ergenekon balyoz dönemi hükümet ve cemate direnen bir Harbiyeliyi olarak ayrılmak zorunda kaldım” dedi.

Takmaz, “Kendime güveniyorum, çalışacağımı ve örgütü çalıştıracağımı biliyorum. Ben herkes gibi bir yaşantı seçmedim adım gibi kendime özgün bir yaşantım ve bunu da seçilirsem de bu farkı hissettireceğimi düşünüyorum. Hangi işi yaparsak yapalım bu bir ilke ve felsefe gerekmektedir. Parolam önce güven sonra samimiyet ve çalışmak olacak. Bunu biraz açmak istiyorum. Hastalanırız doktora gideriz, sorarız soruştururuz tanımadığımız ama güven duyduğumuz bir doktor buluruz kendimizi teslim ederiz. Aynı durum benim mesleğim içinde geçerli. Seçim kampanyamda Önce güveni sağlamam lazım. Partililer bana güvenmeli ki oy versin” ifadelerini kullandı.

İlkelerinden de söz eden Takmaz, “Dik duracağız, boyun eğmeyeceğiz, kendi özümüzün farkında varıp rotayı olması gereken yere sola kıracağız. Taviz vermeyeceğiz, ittifak yapmayacağız, bu cumhuriyet bize emanet bu partinin bayrağı bize emanet en tepelerde dalgalandırmak hepimizin asli görevi. Şimdi gelelim en önemli konuya; Ben projeler kelimesini kullanmak istemiyorum. Projeler hep bana hayal ürünü gelir, ben daha somut gerçekçi olmak isterim. Biz buraya sorunları çözmeye geliyoruz. Sorun olmasaydı şu an şu an belki iki milletvekilimiz, en az 6 tane ilçede belediyemiz olurdu muhtemelen de mevcut yönetimin karşısına kimse çıkamazdı. Ben sorunlar ve çözümler demek istiyorum. 2012 den beri yapmış olduğum gözlemler sonucunda görmüş olduğum sorunlar ve bu sorunlara tek tek çözümlerimden bahsedeceğim. En önemlisi partililerde şu an en umutlu olmamız gereken yerde umutsuzluk hakim. Partililerde bilinç ve enerji maalesef yok. Hareketli dinamik ve pozitif yapımla bu partiye hareket ve enerji getireceğimi düşünüyorum. Yeni bir düzen ve güler yüzlü bir yönetim ile yıkmadan küstürmeden birleştiren yapıcı bir anlayışla geliyorum. Üyeler umut istiyor, heyecan istiyor, öyleyse umut olacağız heyecan yaratacağız. Partili olma ve partinin ilkeleri konusunda ise bilinç yaratmamız gerekiyor. Bu anlamda eğitime ağırlık vereceğiz. Parti içi eğitimleri artıracağız. Genel merkezin siyasetini ve yerel siyasette nasıl propaganda yapılması gerektiği konusunda tek bir ağız olacağız” diye konuştu.

Av. Birtan Özgün Takmaz, şöyle devam etti; “Üyeler ile yönetim arasında bir iletişim kopukluğu var. Üyeler yöneticilerini tanımıyor başkanını bile bilmiyor. Mahalle mahalle bu partiyi örgütleyeceğiz. Hedefimiz öncelikle mahalleler ve mahalle muhtarları. Yine Yakaören, Aliköy gibi merkez köyleri ile büyük mahallelerde yerinde gidilip toplantılar yapacağız. Üyeler bizim çalıştığımızı görecek ki üyeler çalışacak. Yıllardır hep aynı soruları sorduk aynı cevaplar aldık artık soruları değiştirmenin zamanı geldi. İdare eden değil fark yaratan bir hikaye yazacağız” dedi.

CHP içindeki ayrışmalara son vermeyi vadeden Takmaz, “Partide gruplaşma ve ayrışmaları bitireceğim. Kimse bu partiden kıymetli değildir. Kişiler geçici parti kalıcıdır. Liyakat diyorsak bunu gerçekleştirmemiz lazım. Çalışan kişiler desteklenecek ve parti içinde yükselmesi sağlanacak. Sorunlar konular geniş toplantılarla dile getirilecek, herkesin fikri dinlenecek ortak karar ile hareket edilecektir. Bizim kendimize verdiğimiz zarar kadar kimse bize bu kadar zarar vermedi bu son bulacak” şeklinde konuştu.

Takmaz’ın konuşmasında ittifaklara bakış açısı da dikkat çekti. İYİ Parti İl Başkanı Özgür Tandoğan’ın “Biz Isparta’nın ana muhalefet partisiyiz” açıklamasını da eleştiren Takmaz, “Kimse ile ittifak yapılmayacak. Biz varız, biz önemliyiz farkına varalım. Kazanamasak bile aday çıkartıp bir sonraki dönem için mesafe kat edelim. Alt yapısını oluşturalım. İktidar olmaya bu kadar yakın iken biz geriye doğru gidemeyiz, gitmeyeceğiz. İyi Parti kalkıp burada ana muhalet partisi biziz diyemeyecek. Biz Isparta da iktidar olmak için uğraşacağız” diye konuştu. Takmaz, “Askeriyeden ayrıldığım dönemde yaşıtlarıma göre 4 yıl geride olan askeriyeyi becerememiş biri olarak yerin 5 kat dibindeydim. Şimdi yer yüzüne çıktım insanların arasına karıştım. Ben kendime güveniyorum, başaracağıma olan inancım tam. Fazladan bir kişinin yüzünü güldürmeye geliyorum. Hepinizin desteğini bekliyorum” dedi.

Açıklamasının ardından CHP Merkez İlçe sekreteri ve kongrede de Merkez İlçe Adayı olacak olan Erdan İnceayan’la ve partililerle öz çekim yapan Takmaz, birlik beraberlik mesajları verdi.

CHP İl Başkanı Ahmet Kürkçü de partisinde demokrasi çarkının işlediğini kaydederek, “CHP İktidara yürüyor” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler