Gevezelik Değil Üretim İstiyorum

Gevezelik Değil Üretim İstiyorum

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Şubat 2019 14:29
Gevezelik Değil Üretim İstiyorum

Belediye Başkanı Günaydın, SÜDER’in davetlisi olarak Böcüzade Parkında düzenlenen programa katıldı. Günaydın, köylerden kente göçün durması, üretimin artması gerektiğini söyleyerek fabrikalar kuran bir belediye olduklarını belirtti. Günaydın, , “Siyasetin kuru gevezeliğini değil, üretim yapmak istiyorum” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Sütçülerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin (SÜDER) düzenlediği programa katıldı. Böcüzade Parkında düzenlenen programa Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, MHP İl Başkanı Nail Bayram, Merkez İlçe Başkanı Gürsan Taştekin, Seçim İletişim ve Yönetim Merkezi Başkanı İzzettin Dikmen ve çok sayıda Sütçülerli vatandaş katıldı.
ISPARTALILAR KADERİNE SAHİP ÇIKMAKTADIR
Programda konuşan Sütçülerliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği (SÜDER) Başkanı Erkut Ünveren, bugün mutlu olduklarını, milletin, iradenin, inancın, bükülmez bileğin, eğilmez başın bu salonda olduğunu söyledi. Ünveren, “Ispartalılar kaderine sahip çıkmaktadır. Yapılan toplantıyla tek yürek olduğumuzu gösterdik. Beka için milli karar, cumhur için istikrar diyerek adımlarımızı hızlandırıyoruz. İnanıyorum ki, Isparta’nın ve Türkiye’nin önünü kesmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Karşılıksız sevdiğimiz milletimize hizmet etmek için dürüst temiz ve yetişmiş kadrolarıyla üretken belediyecilik vizyonuyla sayın başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’a bu vesileyle başarılar diliyorum. Başkanımız gecesini gündüzüne katarak memleketimiz adına yaptıkları bizlerde nasıl teveccühle karşılandığının bir yansımasıdır” dedi.
CUMHUR İTTİFAKI ÇERÇEVESİNDE SİYASETİMİZE DEVAM EDECEĞİZ
31 Mart’ta yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinde Yusuf Ziya Günaydın’a destek istediklerini belirten MHP İl Başkanı Nail Bayram, “İstikrar, projelerin devamı için, Sayın Belediye Başkanımızı tekrar desteklemenizi istiyoruz” derken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pazartesi günü Isparta’ya geleceğine değindi. Bayram, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli tarafından kurulan bir cumhur ittifakı var. Biz MHP olarak her iki liderimizin aldığı cumhur ittifakı kararına sonuna kadar saygılıyız. Cumhur ittifakı çerçevesinde siyaset yapmaya devam edeceğiz. Her ne kadar cumhur ittifakına gölge düşürmek isteseler de biz bunların içerisine girmeyeceğiz. Biz sadece sizlere hizmetçi olmak, hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız” görüşlerinde bulundu.
Bugüne kadar köy programları çerçevesinde 80 köyü dolaştığını, Isparta’yı köyleriyle birlikte bir bütün olarak gördüklerini belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bu milletin büyük bir millet olduğunu kaydetti. Köylerin kendisi için çok büyük önem taşıdığına dikkat çeken Başkan Günaydın, kendisinin de köyden geldiğini ve belediye başkanı olduğunu aktardı. Köylerin çok kıymetli olduğunu ifade eden Günaydın, “Köyden gelince köylerimizi unutacak mıyız? Tabi ki hayır” dedi.
Yazılı Kanyon Tabiat Parkının 2 km’lik yolunun asfaltlanmasının istendiğini ve bunu da yerine getirdiklerini belirten Günaydın, “Hizmetlerimizi Isparta merkez olarak görmüyorum. Köylerimize eliminden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Yine programlar düzenledik, sağlık hizmeti götürdük, çocuklarımıza kitaplar dağıttık. Çocuklarımız benim küçüklüğümü hatırlatıyor, onların okumasını arzu ediyorum. Bütün köylerimizle birlikte yaşayacağız” ifadesinde bulundu.
KÖYLERDEN GÖÇÜN DURMASI ÜRETİMİN ARTMASI LAZIM
Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, köylerden şehre göçün durması, üretimin artması gerektiğine dikkat çekerek, ülkenin tüketim toplumuna dönüştüğünü aktardı. Artık her ürünün ithal edilir hale gelindiğini söyleyen Günaydın, ‘Peki üretim konusunda sen ne yapıyorsun?’ denebileceğini ifade ederek, “Tabi ki fabrikalar kuruyor, üretim yapıyorum” dedi. Günaydın, “Ekmeğimi adeta taştan çıkarıyorum. Taş fabrikası kuruyorum, kesme fabrikası kuruyorum, bimsblok fabrikası kuruyorum. Böylece hem memleketimin ihtiyacını karşılıyorum, hem de para kazanıyorum, kazandığımı Isparta’ma harcıyorum” şeklinde konuştu.
BİZ ATATÜRK’ÜN EVLATLARI, FATİH SULTAN MEHMET’İN TORUNLARIYIZ
‘Senin işin fabrika kurmak mı?’ yönündeki eleştirilere de cevap veren Günaydın, imkânı olan herkesin fabrika kurması gerektiğini söyleyerek, “Siyasetin kuru gevezeliğini değil, üretim yapmak istiyorum. Türkiye’deki belediyeler arasında Isparta Belediyesi istihdam sağlayan, üretim yapan tek belediyedir. Tüm belediyeler üretken olmalıdır. Büyük yatırımlar yaptık, ilimizin kalitesini yükselttik. Biz Atatürk’ün evlatları, Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. Türk Bayrağından gücünü alan bir Isparta Belediyesi var” görüşlerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.